«Власна справа» — рішення для відновлення та розвитку бізнесу під час війни

95490
коментарі відсутні

«Власна справа» — рішення для відновлення та розвитку бізнесу під час війни

Повномасштабна війна стала викликом для кожного українця. Багато хто опинився перед необхідністю евакуації та релокації своєї справи з прифронтових регіонів. Хтось намагається утриматись «на плаву» вдома та усіма можливими способами продовжувати жити та заробляти. Хтось втратив свої доходи та змушений налагоджувати життя на новому місці. Комусь не вдалось ані відновитися, ані адаптуватися під умови сьогодення. Постраждали всі, тільки в різних масштабах. Однак нові виклики породжують і нові можливості, адже кризу недаремно називають шансом. Зокрема це стосується тих, для кого війна і пов’язані з нею події в особистому житті стали поштовхом до дій у відкритті нової справи або розвитку вже чинної. І в цьому допомагає проєкт «Власна справа».

 

Трохи статистики

 

21 червня 2022 року Кабінет міністрів України ухвалив Поставу № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу».

1 липня 2022 року в Україні стартувала «Власна справа» — грантова програма від урядового проєкту «єРобота». І це один із найпопулярніших проєктів у рамках урядової програми у 2022-2023 роках. 

За неповні 6 місяців 2024 року переможцями програми стали 5029 українців; вони отримають гранти на започаткування чи розвиток бізнесу на загальну суму 1,2 млрд грн. Переважна більшість (80%) з них — підприємці, які взяли грант на розвиток та масштабування свого бізнесу. Ще 20% — люди, які тільки починають власну справу. Найпопулярнішими сферами цьогоріч стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів (136 отримувачів грантів); тимчасове розміщення й організація харчування (52) та переробна промисловість (45 людей).

Станом на початок березня у Донецькій області 64 мешканці регіону стали переможцями та отримали можливість розпочати чи розширити свій бізнес.

Загалом за 2 роки від старту програми переможцями стали вже понад 18 тис. українців, і це дозволило створити понад 34 тисячі робочих місць. 

 

Умови грантової програми «Власна справа»

 

Подати заявку на отримання гранту можуть українці від 18 до 65 років, які зареєстровані як юридичні особи, ФОП, або мають власний бізнес-план і готові взяти на себе зобов’язання зареєструватися фізичною особою-підприємцем або створити юридичну особу у випадку отримання позитивного рішення.

Обов’язковими умовами також є відсутність:

  • діяльності на території ТОТ, рф та Республіки Білорусь;
  • заборгованості перед бюджетом;
  • судового рішення, яке набрало законної сили, про притягнення до кримінальної відповідальності за корупційне правопорушення.

Фінансова допомога надається на відкриття малого бізнесу: кав’ярні, СТО, перукарні, сироварні, магазину одягу тощо. Водночас програма не поширюється на такі сфери діяльності як: надання фінансових послуг (зокрема страхування, обмін валют та ін.); виробництво та продаж напоїв (пива, вина та ін.); вирощування тютюну, виготовлення та продаж тютюнових виробів; оренда нерухомого майна і техніки.

 

Що мають зробити та що отримують переможці

 

У разі отримання гранту «Власна справа» бізнес повинен:

  • створити хоча б 1 робоче місце;
  • здійснювати діяльність не менше 3 років;
  • сплачувати податки в бюджет, у т. ч. за працевлаштування робітників.

Розмір гранту залежить від кількості створених робочих місць — від 50 тисяч грн до 150 тисяч грн за одне створене робоче місце; від 150 тисяч грн до 250 тисяч грн — за два і більше. 

Отримані кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, орендну плату (не більше 25% від суми гранту). Грант надається на окремий банківський рахунок Ощадбанк. Освоїти гроші потрібно протягом перших 6 місяців з моменту отримання мікрогранту.

Рішення про надання чи ненадання гранту ухвалює Державний центр зайнятості, відповідно до визначеного порядку.

 

Як взяти участь у програмі «Власна справа»

 

Заявка на отримання гранту «Власна справа» подається через вебпортал «Дія». Для цього потрібно авторизуватися в особистому кабінеті на сайті «Дія», заповнити онлайн-заявку та прикріпити бізнес-план за встановленою формою. Після цього заявка підписується електронним підписом, який використовувався для входу, та відправляється.

У разі схвалення бізнес-проєкту, підприємець має відкрити рахунок в Ощадбанку протягом 15 робочих днів із дня отримання рішення. Протягом 10 днів відбудеться зарахування грошей.

Отримати консультацію щодо отримання гранту на «Власну справу» можна за номером:

  • 0800219800 в межах України дзвінки безоплатні;
  • 0443630103 за тарифами оператора (пн-пт 8.00-20.00).

Консультаційну підтримку можна також отримати у сall-центрі Донецького обласного центру зайнятості за телефном: 0-800-33-61-67.

Читайте також До 114 000 грн грантових коштів можуть отримати ВПО для ведення бізнесу у двох областях

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика