За даними всеукраїнського моніторингу, статки громад, які об’єдналися у 2015-му, зросли в середньому в 4,6 рази. Ті, хто згуртувався у 2016-му, заробили втричі більше.
«Реформа децентралізації охоплює все більшу територію. На сьогодні в Дніпропетровській області вже 60 територіальних об’єднань, які отримали більше можливостей, повноважень і ресурсів. У 2017-му до бюджетів об’єднаних громад регіону надійшло майже 1,3 млрд грн. Збільшилися й доходи в перерахунку на одного мешканця, в окремих громадах – у 13 разів», – зауважив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.
Такі результати свідчать про позитивні тенденції у наповненні дохідної частини місцевих бюджетів громад, додав очільник регіону.
Серед громад області, які утворилися у 2015 році, Слобожанська – беззаперечний лідер. За підсумками 2017-го, доходи бюджету на одного мешканця тут сягнули 21,5 тис грн. Це в 5,9 рази більше, ніж два роки тому.
На другому місці – Вербківська громада. У розрахунку на одного жителя місцевий бюджет отримав 12,9 тис грн власних надходжень – що в 13,2 рази більше, ніж у 2015-му.
Трійку лідерів замикає Богданівська громада. За два останні роки показники її бюджету на одного мешканця зросли в 9,3 рази і становлять 12,1 тис грн.
У громадах регіону, де перші вибори пройшли у 2016 році, бюджетні надходження на одного жителя найбільше підвищилися у Новолатівській, Варварівській і Софіївській – у середньому в 2,5 рази.
Таких результатів вдалося досягти, зокрема, завдяки надходженням від податку на доходи фізичних осіб, а також підвищенню якості адміністрування платежів.
Динаміку надходжень до бюджетів 366 громад України аналізували експерти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні.
На сьогодні в Україні 710 об’єднаних громад.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!