Водопостачання відновлюватимуть в областях на лінії зіткнення
В Україні ухвалили програму комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, на період до 2030 року. Про це повідомляють у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Зокрема реалізація програми передбачає будівництво та реконструкцію насосних станцій.
Через пошкодження ворогом гідротехнічних споруди, каналів, трубопроводів, та підрив росіянами греблі Каховської ГЕС нині в Україні дев’ять регіонів потребують відновлення водопостачання. Мова про Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку, Луганську, Миколаївську, Кіровоградську, Одеську, Харківську та Херсонську області. Днями у Кабінеті Міністрів України ухвалили програму комплексного водозабезпечення.
«Програма є надважливою для нашої держави зараз. Вона забезпечить необхідний обсяг питної води для дев’яти областей, а також нові робочі місця для людей, які будуть зайняті у відновленні зруйнованої інфраструктури та будівництві нових водогосподарських об’єктів. Фронтові області матимуть вдосталь якісної питної води», – повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Реалізація програми передбачає:
- 800 млн м3 води для маловодних регіонів щороку за рахунок перекидання;
- акумуляція 1,6 млрд м3 води;
- понад 3 тис км нових водопроводів;
- 250 нових та реконструйованих насосних станцій;
- 20 відремонтованих гідротехнічних споруд;
- 460 свердловин для альтернативного водозабезпечення;
- 3,9 млн жителів фронтових областей, які мають доступ до питної води (після деокупації розраховуємо на 9 млн людей).
Протягом року Миколаївщина має бути забезпечена водою, а до кінця 2025 року доступ до води отримають 2 млн українців у Донецькій, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській і Харківській областях.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!