Всеукраїнський конгрес старост об’єднаних громад
Дніпропетровщина приймає перший національний конгрес старост об’єднаних територіальних громад. На нього з’їхалися понад 200 учасників з різних регіонів України. Протягом двох днів старости ділитимуться досвідом, презентують кращі практики й обговорять можливості розвитку громад.
Всеукраїнський конгрес триватиме два дні. Перший – теоретичний, другий – практичний.
«У перший день – дискусійні панелі, діалоги та дебати, присвячені розвитку інституту старост. У другий – виїзд у старостинські округи Дніпропетровщини для обміну досвідом», – розказала директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.
Зокрема, про роль старости у розвитку безпеки дізналися на практичній локації у Слобожанській ОТГ, а про формування громадської думки щодо реалізації проектів – у Новоолександрівській. На локації в Солонянській ОТГ обговорили місію старости в розвитку освітнього, культурного та спортивного простору громади, а в Петриківській – брендування й розвиток креативних індустрій.
Кого цікавила робота старостату щодо розвитку інфраструктури округу, зібралися на локації в Червоногригорівській громаді.
Поділитися власними напрацюваннями приїхав староста Глибоцької громади Чернівецької області Володимир Чоботарь.
«Село Червона Діброва, де я староста, розвивається в туристичному напрямку. Ми вирішили зробити брендування своєї території. Створили власний логотип, який наносимо скрізь: на будинки, вказівники вулиць, навіть на пряники. Придумали слоган – «Село в долонях лісу», бо в нас є прекрасні краєвиди. Наші фішки – ліси, лікувальні джерела, історичні маршрути. Туристам цікаво – потік росте. Навіть з’явився перший інвестор, який відкриває кінний клуб з програмою реабілітації дітей з ДЦП», – розказав староста.
У старости Волоського старостинського округу Новоолександрівської ОТГ Дніпропетровської області Андрія Пінчука – інші козирі.
«Серед головних успіхів – цілодобове забезпечення питною водою мешканців округу. Це вперше за всю історію. Ще одна перемога – сортування сміття й ліквідація звалищ, – поділився Андрій Пінчук. – Усе це завдяки об’єднанню людей навколо ідеї відродження села, якісному й виваженому підходу до роботи, допомозі донорів. Сьогодні не ми шукаємо гроші, а вони нас».
Крім старост, на конгресі зібралися голови об’єднаних громад, представники влади, директори регіональних центрів розвитку місцевого самоврядування.
На Всеукраїнському конгресі старост також було презентовано новий результат спільної роботи DESPRO і партнерів – електронний дистанційний курс «Староста: місцевий лідер, адміністратор, представник інтересів територіальної спільноти», який буде доступним для старост на веб-платформі СПІЛЬНОТА ПРАКТИК МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ
Курс створено за ініціативи Дніпропетровської обласної ради, Дніпропетровським регіональним інститутом державного управління НАДУ при Президентові України та Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Зарахування на е-курс «Староста: місцевий лідер, адміністратор, представник інтересів територіальної спільноти» відкрито і триватиме до 10 червня 23:00. Початок навчання за програмою курсу – 5 червня. Тривалість курсу: 5 тижнів
Підсумовуючи перший день роботи, директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна зазначила:
«Під час першого дня Конгресу старости якраз і відповіли на запитання: як стати лідером, презентують кращі практики своєї роботи. Завтра – практичні локації. Враження зашкалюють. Старости громад – це неймовірно талановиті люди. Вони романтики децентралізації, завдяки їм створені громади, завдяки їм сьогодні стають успішними колись обездолені села, а тепер – вони з великою впевненістю крокують у майбутнє».
Конгрес організований за сприяння Програми ULEAD з Європою.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!