Верховна Рада прийняла законопроекти «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року» (№10092) та «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо обов’язкових результатів навчання» (№9046).
Наступного року вступна кампанія відбуватиметься за особливою процедурою. Не буде набору вступників для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра. Залишається вечірня та заочна форми навчання, а НМТ проходитиме зі змінами.
Вступ на заочну й вечірню форми навчання у вишах залишається
Так, автори закону пропонували з наступного навчального року скасувати набір вступників на вечірню та заочну форми навчання. Натомість парламент підтримав законопроєкт з урахуванням рішення комітету, де згадку про скасування відповідних форм навчання прибрали.
«Заочну і вечірню форму здобуття освіти ми не чіпали, прибрали (відповідні норми про скасування) рішенням комітету», – розповів голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак у коментарі «УП».
За його словами, ухваленим законом скасовується набір вступників для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра.
Читайте також: Підготовку резерву освітян для роботи на деокупованих територіях проводитимуть релоковані виші
Вступ 2024: що змінилось
Закон щодо обов’язкових результатів навчання передбачає, що кожен учень має пройти державну підсумкову атестацію за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики. Після здобуття базової та профільної середньої освіти також з історії України та іноземної мови.
Водночас в Українському центрі оцінювання якості освіти більш детально розповіли про вступні випробування на бакалаврські програми до вишів.
Наступного року вони проводитимуться в форматі національного мультипредметного тесту (НМТ) на комп’ютерній основі.
У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4 навчальних предметів. Три з них є обов’язковими – це українська мова, математика та історія України. Крім того, буде один предмет на вибір з переліку: українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія. Додатковий предмет вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Також змінами до законів встановлено, що у 2024 р. конкурсний відбір на навчання для здобуття ступеня вищої освіти може здійснюватися за результатами ЗНО 2021 року та/або вступних випробувань 2022 – 2024 років. Прийом на навчання до закладів фахової передвищої освіти здійснюється в особливому порядку, визначеному МОН.
Крім того, здобувачі освіти, які завершують здобуття кожного рівня повної загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.
Нагадаємо, що у вересні директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко та міністр освіти і науки Оксен Лісовий розповіли, що у 2024 році ДПА для 9 та 11 класів не проводитимуть. Однак український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотне ДПА для учнів четвертих класів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!