Виплати ВПО та компенсація за зруйноване житло – переселенцям у Полтаві надали вичерпні консультації

20829
коментарі відсутні

Виплати ВПО та компенсація за зруйноване житло – переселенцям у Полтаві надали вичерпні консультації

Пройшло майже півтора року з початку повномасштабної війни, а у деяких  вимушених переселенців й досі виникають проблеми з оформленням статусу та отриманням виплат ВПО. Також актуальними є питання щодо подання заяв на компенсацію за зруйноване або пошкоджене майно. Враховуючи запит на роз’яснення цих нюансів, громадська організація «Спільна справа Полтавщини» організувала внутрішньо переміщеним особам, які нині проживають у Полтаві, зустріч з фахівцями соціального захисту та юристами.

Спочатку учасникам заходу надали загальну інформацію щодо статусу внутрішньо переміщеної особи та оформлення грошової допомоги за державною програмою «єВідновлення», а потім кожен мав змогу отримати індивідуальну консультацію у спеціалістів.

 

Виплати ВПО та компенсація за зруйноване житло – переселенцям у Полтаві надали вичерпні консультації - Фото №1

 

 

Нюанси статусу ВПО

 

«Отримавши статус переселенця, ми почали нове своє життя. Іноді доводиться пристосовуватись, іноді йти напролом, іноді вичікувати. Головне – щоб вижити в нових умовах, треба знати свої права та можливості, що надає держава. Для цього ми проводимо безплатні індивідуальні та групові консультації, щоб надати якомога більше інформації», – зазначила Ірина Коряк, завідувачка полтавського Бюро правової допомоги № 3, яка є переселенкою з Луганщини.

Соціальна працівниця Фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Юлія Гончаренко додала, що міжнародні організації всіляко підтримують вимушених переселенців в Україні. Зокрема, фонд, за сприяння Агентства ООН у справах біженців, надає фахову юридичну допомогу та підтримку у відновленні соціальних виплат, реєстрації та отриманні довідки ВПО.

 

Виплати ВПО та компенсація за зруйноване житло – переселенцям у Полтаві надали вичерпні консультації - Фото №2

Юлія Гончаренко та Ірина Коряк

 

Присутнім розповіли про варіанти отримання довідки ВПО через органи соцзахисту та через застосунок ДІЯ. Головний спеціаліст відділу з питань соціального захисту ВПО департаменту соціального захисту Полтавської ОВА Роман Мандрика порадив звертатися безпосередньо до підрозділу соцзахисту, адже це є гарантією, що людина отримає паперову довідку скоріше, ніж через застосунок. До того ж, при вводі своїх даних в електронному вигляді можна наробити помилок. Це стосується й процедури, коли переселенець змінює місце свого тимчасового перебування та йому треба оформити довідку ВПО з новою адресою. До речі, слід пам’ятати, що в таких випадках треба писати дві заяви – і на облік, і на призначення виплат.  

Багато уваги фахівці приділили роз’ясненню різних ситуацій, коли люди втрачали статус ВПО. Детально обговорили, які можуть бути причини відмови або скасування виплат. Окремі питання виникли щодо виплат особам, які вдруге після 2014 року стали переселенцями. Зупинилися також на отриманні статусу дітьми, які народилися у внутрішньо переміщених осіб.

 

Виплати ВПО та компенсація за зруйноване житло – переселенцям у Полтаві надали вичерпні консультації - Фото №3

Роман Мандрика, фахівець з питань соціального захисту

 

Читайте також Гаряча лінія юридичної допомоги для переселенців від NRC

 

Отримання компенсації за зруйноване житло

 

Юристи розповіли присутнім про програму «єВідновлення» – як подати заяву на компенсацію за зруйноване житло, які документи необхідно додати. Наголосили на тому, що не варто зволікати. Навіть попри те, що деякі регіони тимчасово окуповані або знаходяться в зоні активних бойових дій, і через це комісія не може обстежити майно та скласти відповідний акт – все одно треба ставати у чергу на виплату компенсації.

Подружжя Наталія Сергіївна та Володимир Митрофанович мусили виїхати з рідної Красногорівки торік у квітні. У Полтаві живуть у гуртожитку, а про свою домівку знають, що вона вщент зруйнована. Переселенці мають всі необхідні документи для реєстрації у програмі «єВідновлення», але обстеження ступеня руйнування їхнього житла відбудеться лише після закінчення війни.

 

Виплати ВПО та компенсація за зруйноване житло – переселенцям у Полтаві надали вичерпні консультації - Фото №4

Наталія Сергіївна та Володимир Митрофанович з Красногорівки

 

Пані Алла з Часового Яру понад рік мешкає у Полтаві. Зі статусом та виплатами ВПО у неї проблем не виникало. Жінку більше цікавить тема компенсації за житло, яке, як їй відомо, суттєво пошкоджене.

 

Виплати ВПО та компенсація за зруйноване житло – переселенцям у Полтаві надали вичерпні консультації - Фото №5

Алла з Часового Яру

 

Ольга та Сергій з Бахмута теж втратили свій дім у зруйнованому вщент місті та вже подали заяву на компенсацію. Прийшли на захід, щоб з’ясувати, як можна отримати нове житло – чи за пільговою ціною, чи в кредит. Хоча зізнаються, що понад усе хотіли б повернутися додому. 

«Нам би отримати компенсацію, а ми самі побудуємо нове житло у Бахмуті, бо там залишилися всі наші спогади, наше серце, наша душа. Аби тільки цих орків вигнали з нашого міста», – поділилися бахмутяни.

 

Виплати ВПО та компенсація за зруйноване житло – переселенцям у Полтаві надали вичерпні консультації - Фото №6

Ольга та Сергій з Бахмута

 

Від самого початку війни громадська організація «Спільна справа Полтавщини» почала опікуватись переселенцями. Починали з видачі гуманітарної допомоги – продуктових та гігієнічних наборів, теплого одягу, постільної білизни, іграшок тощо. Нині організація змінила напрямок роботи, сфокусувавшись на соціальних аспектах підтримки вимушених переселенців.

 

Виплати ВПО та компенсація за зруйноване житло – переселенцям у Полтаві надали вичерпні консультації - Фото №7

Вікторія Башмакова, керівниця ГО «Спільна справа Полтавщини»

 

«Війна триває, тож людям потрібно адаптуватись до нових умов. Не кожен самотужки може впоратися зі своїм невизначеним положенням, який затягнувся в часі. Тому «Спільна справа Полтавщини» організовує різноманітні заходи, що сприяють спроможності внутрішньо переміщених осіб вирішувати їхні власні проблеми. Такі заходи, як сьогодні, дозволяють людям почути загальну інформацію щодо наявних послуг для вимушених переселенців, а також отримати індивідуальні консультації. Тому в межах нашого нового проєкту «Квартирник – майданчик для спілкування», що підтримується організацією «КримSOS» та Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН), ми продовжимо подібні зустрічі з профільними фахівцями», – повідомила Вікторія Башмакова, керівниця ГО «Спільна справа Полтавщини».

Читайте також Спадкування в умовах війни – переселенці у Полтаві отримали консультації юриста

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика