Як активісти змінили вектор розвитку, аби допомагати біженцям

7123
коментарі відсутні

волонтерки

Громадська організація «Час розвитку» в Селидовому спочатку підтримувала молодь та їх ініціативи. З 24 лютого їх поточна діяльність та плани докорінним чином змінила війна. Усі зусилля спрямували на підтримку біженців, які прибувають до Селидового.

 

Довоєнні активності

 

ГО «Час розвитку» була створена  в липні минулого року. Її співзасновниця Юлія Павленко розповідає, що вирішили створити таку громадську організацію, яка буде підтримувати молодь, громадян, їх ініціативи, допомагати в розвитку громади.

Сама Юлія викладає в Селидівському гірничому технікумі, є членкинею виконкому та входить до складу дорадчого органу молодіжної ради.

 

Як активісти змінили вектор розвитку, аби допомагати біженцям - Фото №1

 

До початку війни громадська організація приймала участь у проєктах, які в цьому році мали б реалізовуватись. Зокрема, це проєкт зі створення кімнати короткострокового перебування дітей дошкільного віку, ремонт молодіжного центру. Також прийняли участь у створенні «Татохаб у твоєму місті», які з 1 квітня мав запрацювати.

У грудні 2021 року вже стартував проєкт соціального підприємництва на базі школи №13 в Українську. Основна мета – розвиток підприємництва та ініціатив серед школярів та молоді, освоєння професійних навичок зі швейної справи та обробки деревини.

 

Як активісти змінили вектор розвитку, аби допомагати біженцям - Фото №2

 

 

Оперативне налаштування

 

«Так було до початку війни. Подали декілька нових заявок на участь у проєтах і грантах, але 24 лютого, як і на території всієї України, наші плани та ідеї зруйнувала війна. Нам довелось оперативно налаштовуватись новий час і нові умови», – розповідає Юлія.

 

Як активісти змінили вектор розвитку, аби допомагати біженцям - Фото №3

 

З першого дня війни в Селидовому активісти разом з місцевою владою створили гуманітарний штаб для допомоги громадянам, які опинились у скрутних обставинах, та біженцям. Активно почали збирати гуманітарну допомогу: продукти харчування , ковдри,  постільну білизну, одяг,  засоби гігієни. На ці потреби відреагували оперативно.

У Селидовому почалась велика волонтерська робота. До ГО «Час розвитку» почали приєднуватись люди, які всіма силами допомагали. Прийом гуманітарки, розфасовка продуктів та одягу – підключились багато містян.

 

Як активісти змінили вектор розвитку, аби допомагати біженцям - Фото №4

 

Допомога евакуйованим

 

Створили штаби прийому евакуйованих людей в гуртожитках технікуму та ліцею. Почали прибувати біженці. Хтось мав змогу забрати з собою хоч якісь речі

«Перша родина приїхала з Нетайлового, – згадує Юлія. – У чому були, в тому й бігли від війни. Мама схопила донечку, сіли на маршрутку та доїхали до Селидового».

Хтось мав змогу забрати з собою хоч якісь речі, хтось їхав без нічого. Виникла нова проблема: люди потребували посуду: сковорідку, каструлю, ложки з виделками… Це також надавали в якості гуманітарної допомоги. Через декілька днів почали евакуювати людей з Волновахи.

 

Як активісти змінили вектор розвитку, аби допомагати біженцям - Фото №5

 

«Це дуже страшно! Люди приїздили мокрі, босоніж, голодні… У чому спасались з підвалів та з-під обстрілів, так і приїхали. Їх заселили до нашого дитсадочка, надали місця відпочинку, триразове харчування», – говорить активістка.

Волонтери всього міста, звичайні містяни приносили памперси, одяг, подушки, ковдри… З початку війни волонтери, містяни та місцева влада разом надали допомогу понад тисячі осіб.

«Але ми зрозуміли, що цим не закінчується, люди прибувають. Хтось залишається без домівки і грошей, не знають куди їхати. Наша організація різко перекваліфікувалась від підтримки молодіжних ініціатив до благодійної та гуманітарної допомоги», – зазначає Юлія.

Наразі залишаються гострими питання щодо закупівлі медикаментів, продуктів харчування. Відчувається дефіцит продуктів, нема підвозу до магазинів.

 

Як активісти змінили вектор розвитку, аби допомагати біженцям - Фото №6

 

Згуртованість громади

 

Якщо до війни до складу ГО «Час змін» входили до 15 членів на постійній основі, тепер об’єднались майже 60 волонтерів з різних організацій, підключаються й мешканці Селидового.

Через те, що міська рада не має права збирати благодійні гроші, вирішили збирати на допомогу через рахунки ГО «Час змін». Збір грошей розпочали через декілька днів після початку війни. Громадська організація за своїм статутом може використовувати благодійні гроші в тому направленні, за яким працює.

Допомагають людям, що опинились у скрутних ситуаціях, малозабезпеченим, похилого віку та з інвалідністю, але основне – це евакуйовані.

Налагодили співпрацю з чеською організацією «Людина в біді», заповнили заявку та чекають гуманітарну допомогу.

«Донбас –  це Україна. З початку війни ми стали єдині, люди стали добрішими, відгукаються на заклики про допомогу, власними силами допомагають, чим можуть. Віримо, що буде перемога та мир в державі!» – упевнені усі в ГО «Час розвитку».

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»

Фото: ГО «Час розвитку»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика