Як економити ресурси та підвищувати енергоефективність ОТГ

4388
коментарі відсутні

Як економити ресурси та підвищувати енергоефективність ОТГ

Зростання цін на енергоносії мотивує територіальні громади серйозно замислюватися над заощадженням. Один із кроків – бережливе споживання ресурсів. Однак для досягнення суттєвої економії варто запроваджувати у будинках, школах, дитсадках і лікарнях енергоефективні заходи. Як це зробити, громадам області розповідали на семінарі у Дніпропетровській ОДА.

«Дніпропетровщина щорічно споживає більш ніж чверть енергоресурсів всієї країни. Визначальний фактор конкурентоспроможності і стабільності громад – ефективне енергоспоживання. Наразі Дніпропетровська область відмовляється від викопного палива та активно розвиває відновлювану енергетику. Завдяки цьому за останні чотири роки споживання електроенергії в регіоні зменшилося на 4%, а природного газу – на 23%», – наголосив начальник управління паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Дніпропетровської ОДА Едуард Кирпичов.

До семінару долучилися представники міст, районів та об’єднаних громад області. Їм розказали про результативні інструменти забезпечення енергоефективності та зменшення енерговитрат. Ці стимули стосуються як бюджетної сфери, так і житлової.

«Серед найперших ініціатив – участь місцевих бюджетів у здешевленні «теплих кредитів». Від цього виграють усі: населення утеплює житло і заощаджує до 80% вартості проекту, бізнес активізується, економіка міцнішає», – зазначив начальник Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності Роман Палагусинець.

Серед механізмів – енергосервіс у бюджетних установах. Йдеться про ефективну співпрацю з інвестором: він утеплює школу чи дитсадок – натомість інвестиції повертає за рахунок енергозаощаджень. Партнерство перетворюється на поглиблене, якщо долучається і місцевий бюджет – тоді економію ділять навпіл.

Суттєвій економії ресурсів сприяє й система енергоменеджменту та енергомоніторингу, кажуть фахівці. За підрахунками, завдяки контролю та бережливості можна ощадити до 10% ресурсів щороку. А це вимірюється мільйонами бюджетних коштів. Уже стали на цей шлях Дніпро, Кривий Ріг, Кам’янське, Павлоград, Вільногірськ, Першотравенська та Межівська ОТГ.

«Нещодавно запровадили у громаді посаду енергоменеджера, проводимо енергомоніторинг. Щоденно контролюємо витрати на енергоносії в закладах соціальної сфери. Підрахували, що зможемо економити майже 10 відсотків енергоресурсів на рік. Заощаджені кошти спрямуємо на розвиток громади», – зауважив голова Межівської громади Володимир Зражевський.

Організатори заходу – Державне агентство з держенергоефективності та енергозбереження України, представництво Фонду ім. Ф. Еберта в Україні. Вони проводять цикл інформаційно-роз’яснювальних семінарів у регіонах України.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика