Як громадянам контролювати благоустрій в місті

4810
коментарі відсутні

Як громадянам контролювати благоустрій в місті

У громадян України є кілька інструментів для контролю міської влади та активного впливу на життя громади. Ми можемо знайомитись з документами, що оприлюднюються на сайтах, особисто відвідувати засідання ради, виконкому та навіть особисто брати участь в рейдах та перевірках дотримання законності

Існує кілька видів фахового громадського контролю: з охорони навколишнього середовища, з житлово-комунального господарства, а також – у сфері благоустрою.

Останній різновид громадського контролю описаний в Законі України «Про благоустрій населених пунктів».

Тут ми дізнаємось, що громадські інспектори можуть перевіряти результати дотримання Правил благоустрою та у разі виявлених порушень – складати протоколи, які потім передаються до адміністративної комісії для притягнення до відповідальності винних.

Таким чином, громадськість отримує дуже серйозний та дієвий механізм впливу на порушників, який дозволить навести лад в місті.

В Правилах описано, яким чином міська влада має дбати про міські об’єкти: парки, сквери, площі, вулиці, бульвари, пам’ятники, пляжі, дороги, дитячі майданчики й прибудинкові території та окремі елементи: покриття доріг, озеленення, світлофори, ліхтарі тощо. Правила стосуються можливості створення умов, сприятливих для життя городян, щодо покращення стану навколишнього середовища та забезпечення епідеміологічного та санітарного благополуччя.

 

Що може робити громадський інспектор з благоустрою

 

Головне завдання громадського інспектора – контролювати виконання в місті вимог до утримання різних міських об’єктів та санітарного очищення. В разі не дотримання цих умов він має право складати протокол про порушення законодавства і подавати його правоохоронним та контролюючим органам для притягнення винних до відповідальності.

Інспектори беруть участь рейдах та перевірках працівниками контролюючих органів додержання законодавства підприємствами, організаціями та  громадянами. Також вони можуть допомагати запобігати порушенням законодавства: розповідати громадянам про особливості законодавства, попереджувати про можливі порушення.

На зборах мешканців певної території інспектори звітують про свою діяльність.

 

Як стати громадським інспектором

 

Ще в 2007 році Міністерство будівництва, архітектури та ЖКГ України затвердило Положення про громадський контроль у сфері благоустрою населених пунктів, чинне й зараз.

Згідно процедури, що описана в ньому, громадськими інспекторами можуть бути громадяни України з досвідом роботи у сфері благоустрою та які пройшли співбесіду в місцевій держадміністрації.

Кандидат подає заяву, можливо разом з поданням від організації, яка його рекомендує. На посаду він призначається після успішного проходження співбесіди, під час якої доводить свої  знання з основ законодавства щодо питань забезпечення благоустрою.

Потім він проходить інструктаж з правил складання протоколів та безпеки й отримує посвідчення на один рік. Дія посвідчення подовжується за результатами оцінки звітів  громадського інспектора про виконану роботу за квартали та за рік.

Свою роботу інспектори виконують без звільнення від основної роботи та без додаткової оплати праці, тобто, виключно на громадських засадах.

Громадські інспектори працюють у тісній взаємодії з відповідними місцевими державними адміністраціями, іншими державними органами, які контролюють стан та утримання об’єктів благоустрою в містах.

Кожний громадський інспектор закріплюється за певним підрозділом місцевої держадміністрації з питань ЖКГ і його керівник допомагає інспектору практичними порадами та методиками, координує його роботу; навчає та  ознайомлює з відповідними нормативними документами та законами, залучає до перевірок та рейдів.

 

Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика