Як Покровська громада готується до зими
На Донеччині триває обов’язкова евакуація. Один з шляхів – залізницею, через Покровськ, який залишився єдиним містом, звідки з Донецької області можна виїхати до інших регіонів. Сама Покровська громада веде активну підготовку до найскладнішої зими.
Обігрів теплопунктів та дрова для пільговиків
Місцева влада обговорює можливість консервації багатоповерхівок з центральним опаленням. У Покровську понад 500 багатоквартирних будинків, зазначають у міській раді.
Уже триває підготовка мінікотелень, які працюють на альтернативному виді палива. Ці котельні були передані на баланс КП «Покровсьтепломережа», спеціалісти якого й готують обладнання до зими. Здебільшого ці котельні знаходяться на території соціальних об’єктів Покровська та Родинського. Фахівці вже оглянули ці котельні, склали перелік необхідного обладнання, яке потрібно придбати, та запас твердого палива.
Ці котельні взимку обігріватимуть теплові пункти, які відкриються в громаді з настанням холодів, стверджують у міській раді.
З приватним сектором та жителями сільських територій інша ситуація. Тут вирішують питання забезпечення жителів старостинських округів дровами.
У процесі підготовки до опалювального сезону у Покровській громаді інвентаризують лісосмуги та готують бригади з заготівлі деревини для опалення. Альтернативний тип палива призначається для об’єктів критичної інфраструктури та пільгових груп населення.
Питання підготовки до опалювального сезону стало темою нещодавньої зустрічі керівництва громади зі старостами. Говорили про затверджене в Покровській громаді Положення щодо забезпечення пільгових категорій населення дровами. За інформацією від старост, на кожному окрузі залишатимуться на зиму до 400 домогосподарств. Частина з них як пільговики матиме право на допомогу з дровами.
Свердловини для води
Починаючи з 2014 року Покровська громада періодично потерпала від відсутності водопостачання, коли через обстріли зупинялась Карлівська фільтрувальна станція, що знаходиться біля самої лінії розмежування. З активізацією військових дій ці зупинки почастішали.
Цього року тут вирішили пробурити 15 свердловин на території приватного сектора. Де саме їх розміщувати, вирішували спільно з місцевими жителями. Свердловини будуть вириті в тих районах, де слабкий тиск та перебої з водою. Опікуватиметься свердловинами КП «Покровськводоканал».
Також потребують очищення колодязі спільного користування. В громаді шукають фахівців, хто розуміється на цьому, бо відчувається брак професіоналів.
Обладнання для очищення технічної води Покровська громада отримала від французьких партнерів з Action Contre la Faim у якості гуманітарної допомоги. Це обладнання змонтують на пробурених свердловинах. У випадках відсутності централізованого водопостачання в громаді буде запас питної води для забезпечення жителів.
У Покровську вже розпочала роботу водоочисна станція, яка американською компанією Water mission за підтримки Мінрегрозвитку України та Асоціації міст України. Потужність установки – 10 тонн води за добу.
Спочатку громада отримала механічну систему для первинної обробки води. Після проведення необхідних аналізів додаткову систему осмосу, яка дозволяє очистити воду до стану питної. Нове обладнання дозволяє закрити потреби громади в пітній воді для населення. Є домовленість, що партнери нададуть ще одну очисну систему.
Покровчани для покровчан
Покровська громада затвердила програму безоплатного користування житлом «Покровчани для покровчан». Це програма взаємодопомоги між жителями міста, які виїхали, та тими мешканцями, чиє житло постраждало через обстріли.
Хаотичні обстріли населених пунктів Покровської громади руйнують житло місцевого населення, деякі родини більше не можуть жити в своїх домівках. При цьому в них нема можливості виїхати в інший регіон. Перед місцевою владою постає проблема переселення таких людей без виїзду.
З іншого боку, ті родини, які виїхали, не мають можливість контролювати схоронність своєї нерухомості, до того ж треба сплачувати необхідні комунальні платежі як за власне помешкання, так і за орендоване в інших областях.
Відтак, обидві категорії громадян матимуть можливість скористатися умовами нової програми на взаємовигідних одна для одної умовах: ті громадяни, що потребують нового місця проживання, отримають його, а ті громадяни, які його надають, позбавляються фінансового навантаження у вигляді сплати необхідних комунальних платежів.
Житло надаватиметься у безкоштовне користування, тільки за комуналку. Всю інформацію збиратиме Контактний центр: як заяви від бажаючих передати своє житло в користування, так і потреби та готовність оселитись у такому житлі від тих родин, чиє житло через обстріли не придатне для проживання.
Фото: Покровська міська рада
Ольга Нікуліна «ЗмІнИ.Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!