Як відбувається монетизація субсидій та кому можуть відмовити у виплатах?
До січня 2023 року існували дві форми грошової виплати: готівкова та безготівкова.
Відтепер, у зв’язку із завершенням реформи монетизації пільг, українці отримуватимуть виплати на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі.
В уряді наголошують, що це допоможе підтримати найменш захищені верстви населення України. Завдяки монетизації кожна людина може економити на енергоресурсах, а заощаджені готівкові кошти використати в інших потребах.
Як здійснюються виплати?
Наразі всі виплати здійснює Пенсійний фонд України шляхом перерахування коштів.
Пільговикам, які вже отримували пільги у готівковій формі до грудня 2022 року.
Пільговикам, які звернулися за наданням виплати з грудня 2022 року, кошти перераховуються на рахунки, що були відкриті в уповноважених банках або у відділення АТ “Укрпошта”.
Пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі, виплата здійснюватиметься шляхом перерахування коштів на їх пенсійні рахунки в уповноважених банках або через відділення АТ “Укрпошта”, де людина одержує пенсію.
Пільговикам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі і не є пенсіонерами, кошти перераховуються на їх поточні рахунки, відкриті ПФУ в “Ощадбанку”. ПФУ інформують пільговика про відкриття такого рахунка в банку, а щоб отримати з нього кошти потрібно особисто звернутися до АТ “Ощадбанк” та укласти договір банківського рахунка.
Якщо пільговик хоче отримувати гроші на рахунок в іншому банку або через відділення “Укрпошти”, він повинен звернутися із заявою про це до органу Пенсійного фонду України:
- особисто до будь-якого сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України;
- поштою;
- через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Кому можуть відмовити у виплатах субсидій?
Нові правила призначення і нарахування субсидій викликають багато запитань у існуючих та потенційних отримувачів.
ГУ Пенсійного фонду в Донецькій області наводить перелік таких випадків, коли українцям можуть відмовити у пільгах на оплату житлово-комунальних послуг.
На субсидію можна не розраховувати, якщо:
- вся площа квартири перевищує норму у 130 кв. м, а житлового будинку – 230 кв. м. Це не стосується дитячих будинків сімейного типу, багатодітних, а також родин з трьома та більше дітьми, які перебувають під опікою чи піклуванням;
- хтось із членів родини має транспорт, якому менше ніж п’ять років (за винятком мопедів, причіпів);
- у когось в сім’ї є більше одного транспорту, випущеного менше 15 років тому (крім мопедів та причіпів);
- у родині є повнолітні безробітні, одержувачі доходу нижчого ніж мінімалка чи особи, які не сплачують ЄСВ (виняток – студенти та отримувачі соцпенсії);
- наявність боргу з оплати ЖКП більш ніж трьох місяців, а його сума перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн);
- особа, зі складну прописаних у житлі членів сім’ї, за рік перед зверненням за субсидією здійснила купівлю на суму понад 50 тис. грн (виняток – лікування), проте не стосується випадків, коли протягом пів року перед купівлею нового житла було продане інше;
- надміру перераховану (виплачену) субсидію за попередні періоди одержання не повернули;
- у складі родини є неплатник аліментів (більш ніж три місяці);
- є власник більш ніж одного житлового приміщення (крім житла на тимчасово окупованих територіях/житла, що належить особі на праві спільної сумісної чи часткової власності та розташоване в сільській місцевості);
- хтось із членів родини має депозит у розмірі більш ніж 100 тис. грн;
- хтось з членів родини купив валюту на суму в розмірі 50 тис. грн упродовж року перед зверненням.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!