Як відрізнити грип від застуди та COVID-19: поради від МОЗ
У жовтні в Україні зростає кількість випадків гострих респіраторно-вірусних інфекцій (ГРВІ) — таких як застуда, COVID-19 та грип. Всі ці хвороби у дечому схожі, але їх можна розрізнити вже за першими симптомами.
Як визначити, яка саме з інфекцій вас вклала в ліжко, розповіли у Міністерстві охорони здоров’я.
Перші симптоми найпоширеніших ГРВІ
Грип починається раптово з різкого підйому температури. Часто на початку хвороби з’являється сильний головний і мʼязовий біль, слабкість і виражена втома. Респіраторні симптоми — кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі — додаються згодом.
Важливо пам’ятати, що перебіг грипу загострює хронічні захворювання, зокрема цукровий діабет, бронхіальну астму, хронічне обструктивне захворювання легенів тощо.
Застуда викликається іншими вірусами (їх понад 200). Цю хворобу найчастіше пов’язують з риновірусною інфекцією. Застуда, як правило, вона починається з першіння в горлі та рясного нежитю. Протягом декількох днів у людини болить горло, закладений ніс, злегка підвищена температура, зʼявляється слабкість і головний біль. Досить часто люди переносять її «на ногах».
Коронавірус (COVID-19) починається з респіраторних симптомів, проявами яких є біль при ковтанні та чханні, кашель, утруднене дихання. Згодом підвищується температура, з’являється риніт, головний біль.
Профілактика ГРВІ
Медики рекомендують вакцинуватися від грипу та COVID-19, щоб убезпечити себе від можливих ускладнень. У МОЗ нагадують, що щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для населення.
Вакцина проти грипу не входить до переліку безоплатних щеплень. Але з початку жовтня вони вже доступні в аптеках. Вакцини сертифіковані та пройшли державний контроль якості.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Я на особистому досвіді переконалася, що профілактика – це головне під час боротьби з різними ГРВІ та грипом. Перепробувала масу препаратів, тому що імунітет досить слабкий. Останні роки три профілактику проводжу виключно Інфлюцидом, і поки він мене не підводив.