Яскраве літо для дітей переселенців з Донеччини влаштував волонтер з Вінниччини

13480
коментарі відсутні

Северинівська громада

Понад двісті дітей з Краматорська, Покровська, Мирнограда, Костянтинівки та інших міст Донецької області, які знайшли прихисток у Северинівській громаді Вінницької області, змогли відпочити та розважитись у літньому таборі.


Насичені різноманітними заняттями дні, ігри та купання у річці, п’ятиразове харчування – таку можливість дітям, постраждалим від війни, надав місцевий волонтер В’ячеслав Ярошевич.

Ми вже розповідали про цього молодого хлопця, який допомагає переселенцям з Донеччини розміститися у Северинівській громаді – підшукує їм житло, допомагає облаштуватись на новому місці та, за можливістю, знайти роботу. Особливу увагу волонтер приділяє родинам з дітьми.

Влітку В’ячеслав організував відпочинок у таборі, щоб діти хоч трохи відволіклися від того, що їм довелося пережити. Спочатку були проведені денні табори для дітей переселенців та місцевих дітей вразливих категорій. А вже у серпні вдалося організувати три зміни у таборі цілодобового перебування.

Літній відпочинок дітей з Донеччини є виключно ініціативою В’ячеслава, на яку він витрачає власні кошти, а також залучає допомогу друзів, благодійників, церкву та місцеву адміністрацію.

Три зміни та безліч емоцій

Два заїзди денного табору, що відбулися у липні, за сприяння Северинівської сільради були організовані у місцевому будинку культури, а для проживання команди волонтерів надали приміщення дитячого садочку.

Дітки проводили час у таборі з дев’ятої ранку до дев’ятнадцятої вечора. Впродовж дня з малечою займалися волонтери – проводили заняття, ігри, конкурси тощо. Також було передбачено триразове харчування. Всі витрати взяв на себе В’ячеслав Ярошевич. Команда співробітників табору працювала на волонтерських засадах.

Яскраве літо для дітей переселенців з Донеччини влаштував волонтер з Вінниччини - Фото №1

А вже у серпні вдалося організувати три зміни стаціонарного табору з цілодобовим перебуванням дітей. Кожна зміна тривала тиждень, і кожен день був насичений різноманітними подіями.

Яскраве літо для дітей переселенців з Донеччини влаштував волонтер з Вінниччини - Фото №2

Ранок починався з веселої руханки під музику, з танцями та співами.

Яскраве літо для дітей переселенців з Донеччини влаштував волонтер з Вінниччини - Фото №3

Потім сніданок і загальна зустріч, на якій відкривалася тема дня. Табір був тематичний, тому один день відрізнявся від іншого. Кожна дитина мала змогу реалізувати себе та показати свої таланти. Хтось вперше виходив на сцену та розказував про себе, хтось співав чи танцював.

Яскраве літо для дітей переселенців з Донеччини влаштував волонтер з Вінниччини - Фото №4

Також проводилася індивідуальна робота з дітьми в плані реабілітації та адаптації до нових умов. З кожною дитиною працював волонтер за принципом «від серця до серця», щоб допомогти подолати стрес, пов’язаний зі спогадами про війну та вимушеним переїздом.

Яскраве літо для дітей переселенців з Донеччини влаштував волонтер з Вінниччини - Фото №5

Після обіду дітей запрошували до творчих майстерень. Кожна дитина могла піти на шість різних майстер-класів, щоб навчитися виготовляти різні поробки. Деякі вироби можна було виготовити за один раз, а деякі модульні – за два-три дні. Всі виготовлені власноруч сувеніри діти потім повезли додому.

Яскраве літо для дітей переселенців з Донеччини влаштував волонтер з Вінниччини - Фото №6

Під вечір проходили загальнотабірні ігри. Особливо дітям подобалися квести, що придумували для них волонтери-вихователі поза територією табору. Вони проходили у лісі або на березі річки.

Яскраве літо для дітей переселенців з Донеччини влаштував волонтер з Вінниччини - Фото №7

Коли дні проходять настільки насичено, у дітей розгоряється апетит. Тому у таборі було забезпечено чотириразове харчування, та ще й снек перед сном.

Кошти збирали звідусіль

Минулого разу, коли ми спілкувалися з В’ячеславом, він розповів про свій план щодо стаціонарного цілодобового табору, як про недосяжну мрію. Адже оренда підходящого комплексу коштувала занадто дорого. Власники запросили по 420 гривень за одну добу за одну дитину.

«Ця сума для мене була непідйомною, але я завжди надіюся на Бога, який допомагає мені у всіх справах. І цей проєкт не став винятком – вдалося знайти благодійників, які підтримали організацію табору. Частину коштів вклав я особисто, частину – мої друзі-волонтери та церква Святої Трійці з Вінниці. Крім того, нам вдалося знизити орендну плату, забезпечивши власними силами харчування дітей», – розповів В’ячеслав (на фото з дітьми).

Яскраве літо для дітей переселенців з Донеччини влаштував волонтер з Вінниччини - Фото №8

У кожній зміні з дітьми працювала команда з 18 волонтерів, які були закріплені за кожною групою та знаходились з ними цілодобово. Це були молоді хлопці та дівчата, які займалися з дітьми не за грошову винагороду, а за покликом душі.

«Всього у трьох змінах табору працювали 30 волонтерів. Це мої однодумці – люди, які люблять Бога, люблять людей і чим  можуть, наближають Перемогу. Більш того, багато хто з них вкладав свій ресурс в організацію цього табору. Зокрема, брали на себе транспортні витрати та забезпечували проведення майстер-класів», – зазначив В’ячеслав.

На перші дві зміни на відпочинок до табору запросили дітей переселенців, які проживають у Северинівській громаді. Остання зміна, що пройшла наприкінці серпня, була для дітей зі Станіславчицької та Жмеринської громад.

Таким чином, всього понад двісті вихідців з Донеччини віком від 6 до 18 років, які тимчасово перебувають у Вінницькій області, безплатно відпочили, розважилися та отримали безліч позитивних емоцій. Разом з ними у кожній зміні табору була певна кількість місцевих діточок з соціально незахищених сімей, діти ветеранів та загиблих захисників.

Наступний план – бомбосховище

В’ячеслав згадує одну подію, яка дуже його вразила. Одного разу, 24 серпня, коли проходила остання зміна табору, у дітей саме були активності біля водойми. І раптом зовсім поруч силами українських ППО була збита ворожа ракета. Пролунав потужний вибух. Діти, які приїхали зі Сходу, злякалися та почали панікувати.

«Я, як відповідальна особа, мав заспокоїтись сам та заспокоїти інших. Волонтери теж швидко отямилися та мужньо повели себе у цій ситуації. У короткий термін зібрали дітей та привели їх до табору, будівля якого має гарне укриття у підвальному приміщенні», – згадує В’ячеслав.

Після цього у нього виникла ідея облаштувати бомбосховище у Северинівській громаді. Це потрібно для того, щоб люди, які приїхали з охоплених війною регіонів, мали безпечне місце, де можна надійно сховатися у разі повітряної тривоги. Але побудова укриття – процес дороговартісний.

Тому В’ячеслав звертається до всіх небайдужих людей з проханням допомогти йому у втіленні цієї ініціативи. Зв’язатися з В’ячеславом Ярошевичем можна через його профіль у Фейсбуку.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото надане В’ячеславом Ярошевичем


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика