За цькування на роботі доведеться платити

10462
коментарі відсутні

цькування на роботі

В Україні пропонують карати причетних до цькування на роботі.

Цькування на роботі (мобінг) є однією з форм дискримінації людини. При цьому питання психологічного, економічного та іншого насильства з метою приниження досі не було врегульованим.

Відтепер за мобінг підлеглих або працівників пропонують ввести адміністративну відповідальність.

Відповідний законопроєкт №5749 щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії порушенню прав у сфері праці ухвалила Верховна Рада у першому читанні.

 

Як повідомляється на сайті ВР, законопроєкт підтримали 297 народних депутатів.

 

У пояснювальній записці зазначається, що мобінг розглядається як одна з форм дискримінації прав людини у трудових відносинах.

 

Цькування на роботі може проявлятися через:

  • психологічне, економічне та інше насильство з метою приниження людської гідності підлеглих та найманих працівників з боку керівництва за певними ознаками;
  • створення стосовно працівників напруженої, ворожої, образливої атмосфери;
  • примушування учасника трудових відносин до зміни місця роботи.

 

Поняття мобінг з’явилося відносно недавно, тож питання протидії та заборони мобінгу на законодавчому рівні досі залишається не врегульованим.

Новий законопроєкт покликаний привести норми українського законодавства у відповідність до європейського законодавства та забезпечити захист від дискримінації й психологічного тиску в трудовому колективі.

 

Відповідальність за цькування на роботі

 

Згідно із законопроєктом, за мобінг на роботі може настати адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 20 до 40 годин.

Якщо діяння вчинене групою осіб або відбулось повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф сягатиме від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або карається громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика