За послугами до місцевого ЦНАП у Часовому Ярі: як все працює
Центр надання адміністративних послуг у Часовому Ярі відкрили у вересні 2019 року. До покращення якості надання усіх видів послуг у Часовоярській міській територіальній громаді готувались заздалегідь, ще до об’єднання. А після відкриття ЦНАПу у Часовому Ярі кількість послуг збільшилась. Люди почали звертатись за адмінпослугами безпосередньо на місці, не їдучи до райцентру.
Раніше, щоб узяти довідку, витяг з реєстру чи подати документи на паспорт, треба було їхати до Бахмута. А це час і гроші на дорогу. Восени два роки тому ситуація змінилась на краще.
Новий ЦНАП у Часовому Ярі збудували за гроші з Державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні з бюджету Бахмутського району. На той час саме в невеликому місті Часів Яр Центр адмінпослуг став першим, що відкрили у Бахмутському районі.
Його розмістили в окремих приміщеннях великої адміністративної будівлі по сусідству з бібліотекою та школою мистецтв. Зробили капремонт, закупили оргтехніку та меблі. На момент відкриття ЦНАП надавав 174 адміністративні послуги. За два роки кількість послуг збільшилась до 231.
Без поїздок до райцентру
Віктору Володимировичу – 67 років, він місцевий. Прийшов за переоформленням субсидії. Раніше звертався до відділу соцзахисту, тепер ходить до ЦНАПу.
Через малу пенсію та купу проблем зі здоров’ям скаржиться на життя. Великих покращень не помічає, більше згадує молодість. Жаліється, що життя в місті затихає.
У Часовому Ярі немає власного управління соцзахисту, яке б повністю, від початку до кінця, оформлювало пільги та субсидії. Спеціалісти відділу соцзахисту приймають усі документи та передають їх до районного управління, де й остаточно надається послуга.
Загалом багато людей приходить за субсидією та іншими пільгами та допомогами від держави. Їхати їм нікуди не треба – здають та забирають готові документи в Часовому Ярі.
Оксана Шмарова прийшла в ЦНАП переоформити документи одинокої матері, це треба робити кожні пів року.
«Послуга стала швидше та якісніше, раніше звертались до іншого місця. Самі документи оформити нескладно», – каже Оксана.
Популярні послуги ЦНАП у Часовому Ярі
Адміністраторка Центру надання адміністративних послуг Марина Голубцова розповідає, що соціальні послуги, оформлення паспорта внутрішнього та закордонного, реєстрація ФОПа та юридичної особи, реєстрація місця проживання – це найбільш популярні послуги у ЦНАПі.
Послуга з оформлення та видачі паспортів з’явилась у Часовому Ярі з грудня 2019 року в тестовому режимі, а в лютому 2020 року запрацювала повноцінно.
«До нас їдуть за паспортом жителі Костянтинівської та Бахмутської міських громад, навіть з Харківщини! Військовослужбовці, хто несе службу на нашій території, також оформлюють паспорти, хоча самі вони із заходу України. Географія в нас велика», – каже Марина Голубцова.
За 10 місяців поточного року видали 417 внутрішніх ID – паспортів та 467 закордонних. За минулий рік закордонні паспорти були більш популярними – у ЦНАПі видали 997 таких паспортів та 417 – внутрішніх.
Розвиток та перспективи
У Часовоярському ЦНАПі запроваджений моніторинг якості. У різних місцях розміщено QR-код, відсканувавши який, відвідувачі можуть залишити відгук про якість наданої послуги. Також з’явилась можливість поширювати документи з додатку «Дія».
Тут чекають, коли в Часовоярському ЦНАПі зможуть видавати водійські посвідчення. Організаційні роботи з МВС уже розпочаті з цього приводу. Хоча кількість послуг, які може надавати ЦНАП і велика, не всі з них мають попит.
«Жодного разу ми не реєстрували політичну партію. Хоча в переліку ця послуга є і громадяни можуть звернутися за оформленням документів. А ось громадську організацію реєстрували. За рештою послуг хоча б раз, але люди звертались», – розповідає Марина Голубцова.
Прийом у приміщенні ЦНАП у Часовому Ярі став теплішим
Цієї осені Часовоярський ЦНАП перевели на опалення від блочно-модульної котельні. Раніше адмінбудівлю опалювала котельня вогнетривкого комбінату. Але з 2019 року це стало неможливим
Міська рада звернулась до Донецької ОДА за допомогою, і Часів Яр потрапив до обласної програми «Тепло Донеччини». Це перша зима, коли соціальні об’єкти громади опалює газом нова блочно-модульна котельня, збудована поруч з міською радою.
За словами керівника Часовоярського ЦНАПу, раніше в кабінетах та коридорі було прохолодніше, хоча й санітарної норми дотримувались, мали 18 градусів тепла. З новою котельнею стало тепліше – до 23 градусів. Це комфортніша температура як для працівників ЦНАПу, так і для відвідувачів.
Ольга Нікуліна, «ЗмІни.Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!