За рік в Україні у 8 разів зросла кількість зареєстрованих волонтерів

11324
коментарі відсутні

За рік в Україні у 8 разів зросла кількість зареєстрованих волонтерів

Від самого початку війни у 2014 році в Україні виник потужних рух небайдужих людей, які почали допомагати армії та мирним мешканцям, які постраждали від воєнних дій.

Саме у той час було засновано український реєстр волонтерів.

Як раніше, так і сьогодні, реєстрація не є обов’язковою. Проте лише у 2022 році у реєстрі волонтерів Державної податкової служби у зареєструвалися 2383 українці. І це у 8,4 рази більше, аніж за весь час існування цього переліку.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними «Опендатабот».

Згідно з даними ДПС, до початку повномасштабного вторгнення росії реєстр налічував лише 320 волонтерів. Вже на початку 2023 року там було зареєстровано 2699 волонтерів. І приблизно 70% з них зареєструвались у грудні минулого року.

За рік в Україні у 8 разів зросла кількість зареєстрованих волонтерів - Фото №1

В «Опендатабот» вважають, що головною причиною такого сплеску є бажання волонтерів убезпечити себе від проблем із податковою. Про це раніше повідомляло й Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, вказуючи, що реєстрація допоможе вберегти волонтера від несправедливих обвинувачень та мінімізувати всі ризики в питаннях оподаткування.

Крім того, волонтери намагаються не потрапити під оподаткування донатів. Реєстрація потрібна, аби значні суми донорських коштів не враховувалися до щорічного оподатковуваного доходу. Без цього на донати ДПС може нарахувати 18% податку на доходи фізичних осіб та 1.5% військового збору.

Реєстр допомагає волонтерам не потрапити під фінмоніторинг і блокування рахунків від банку.

Також вони матимуть рейтинг довіри на тлі шахрайських схем і їм буде набагато легше взаємодіяти з закордонними та великими донорами.

Як зареєструватися волонтером?

 

Волонтери можуть зробити запит до Державної податкової служби за місцем реєстрації особисто чи поштовим відправленням.

Разом із заявою за формою 1-РВ потрібно буде надати довідку з банку про номер рахунку, на який збирали кошти форми 4-РВ, копію паспорта та ідентифікаційного коду.

Внесення до реєстру здійснюється за заявою протягом одного робочого дня.

Також влада вже працює над тим, щоб подати заявку на реєстрацію можна було через «Дію».


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика