Законодавчі нововведення вересня – підвищення мінімалки, перевірки Держпраці та «карантинне» навчання

7869
коментарі відсутні

Законодавчі нововведення вересня – підвищення мінімалки, перевірки Держпраці та «карантинне» навчання

На початку осені вступають в дію закони, розпорядження та постанови, які суттєво вплинуть на бізнес та бюджетні установи, а також позначаться на доходах та видатках громадян.

 

Збільшення мінімальної заробітної плати

 

1 вересня набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», прийнятий Верховною Радою 25 серпня 2020 року.

Згідно з ним, з 1 вересня мінімальна заробітна плата встановлюється у місячному розмірі 5000 грн (було 4723 грн, підвищення на 277 грн). У погодинному розмірі мінімалку збільшено до 29,20 грн (було 28,31 грн).

Зі зміною розміру мінімальної заробітної плати змінюється й база нарахування Єдиного соціального внеску – тепер ЄСВ становитиме 1100 грн на місяць (5000 грн * 22%). Також до мінімальної заробітної плати «прив’язані» виплати допомоги з тимчасової втрати непрацездатності, по вагітності й пологах.

 

Підвищення оплати праці медиків

 

Постановою Кабінету Міністрів від 19 червня 2020 року з 1 вересня 2020 р. встановлюються доплати до заробітної плати медичним працівникам.

Зарплата лікарів, незалежно від посад, зросте на 70%, або в середньому на 3500 грн. Середній медичний персонал матиме підвищення на 50%, або в середньому на 2400 грн. Для молодшого медичного персоналу встановлено надбавку у розмірі 25%, або приблизно 1000 грн.

Кошти виділятимуть з фонду боротьби з COVID-19, це понад 2 мільярди гривень щомісяця. Вказане підвищення заробітних плат не торкнеться лікарів та команд первинної медичної допомоги.

 

Перевірки Держпраці

 

З початку осені Державна служба України з питань праці відновлює перевірки з метою виявлення неоформлених працівників та виплат зарплат «в конвертах». Інспектори праці діятимуть у координації з представниками Державної податкової служби, Пенсійного фонду, Служби зайнятості, Національної поліції та органів місцевого самоврядування.

У Держпраці пояснюють, що до 1 вересня роботодавці мали час і можливість привести оформлення трудових відносин з працівниками у відповідність до вимог законодавства.

Оскільки розміри штрафів за порушення законодавства про працю безпосередньо залежать від розміру мінімальної заробітної плати, то з 1 вересня порушникам доведеться сплачувати більше.

Наприклад, підприємство або підприємець на ІV групі чи на загальній системі оподаткування за неоформленого працівника сплатить 50 тисяч гривень (10 мінімальних заробітних плат).

Повторне протягом двох років порушення обійдеться вже у 150 тисяч гривень (30 мінімальних заробітних плат). За недопущення інспекторів до проведення перевірки штраф сягне 80 тисяч гривень (16 мінімальних заробітних плат).

 

«Карантинне» навчання

 

Міністерство охорони здоров’я оновило правила навчання у закладах позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти під час пандемії коронавірусу.

Постановою № 42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину» зокрема визначено:

  • Вхід до закладу та пересування приміщеннями у захисних масках. На заняттях маски можна використовувати за бажанням учнів. Учням 1-4 класів дозволено знаходитись поза класної кімнати без масок.
  • Вимірювання температури персоналу закладу освіти, у разі виявлення симптомів гострих респіраторних захворювань – термінове спрямування працівника на медогляд.
  • Недопущення до закладу батьків або інших родичів, окрім тих, хто супроводжує учнів з інвалідністю.
  • Обробка рук антисептиками на вході до закладу, миття рук після кожного уроку.
  • Обов’язкова самоізоляція усього класу/групи, якщо хоча б в одного учня підтверджено захворювання на коронавірус.

 

Нові правила для банків

 

1 вересня набула чинності Постанова Національного банку України стосовно інформування клієнтів про банківські послуги, а саме про їх повну вартість, втрати клієнта, додаткові послуги, спосіб оплати та санкції у разі невиконання умов.

Також банки зобов’язали відокремлювати у залишку на рахунку клієнта його власні кошти та суму кредитного ліміту. Це попередить випадкове використання кредитних грошей.

Також банки повинні вказувати реальну ставку по кредитах і показувати клієнту загальну вартість позики з урахуванням додаткових послуг.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика