Зарплата місцевих чиновників – де шукати інформацію

2721
коментарі відсутні

Зарплата місцевих чиновників – де шукати інформацію

Скільки коштів платників податків іде на оплату праці міського голови, його заступників, керівників комунальних підприємств, очільників управлінь та відділів?

Всі ці дані можна знайти у відкритих джерелах. Ми покажемо, як це зробити.

 

Єдиний реєстр декларацій

 

Велику кількість інформації про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру можна довідатися з декларацій осіб, що мають пряме відношення до органу місцевого самоврядування. Тож кожен громадянин може перевірити декларацію чиновника і звірити цю інформацію з його справжніми статками.

У 2016 році в Україні запрацювала електронна система подання та оприлюднення антикорупційних декларацій. Відтак, усі декларації суб’єктів декларування зберігаються в електронному вигляді на окремому інформаційному ресурсі “Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування”. Реєстр розміщено на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Доступ до нього цілодобовий і вільний для кожного громадянина.

Декларації посадовців можна переглянути за кожен рік, починаючи з 2015-го. Вони будуть доступні протягом всього строку перебування чиновника на посаді. Але й після того, як його буде звільнено чи не обрано, остання подана декларація зберігатиметься не менше 5 років.

Користуватись реєстром дуже просто та зручно – достатньо ввести у пошукову строку прізвище, ім’я та по батькові. Навіть якщо відомо лише прізвище, система надасть результати. Що правда, їх може бути забагато. Тому варто одразу відфільтрувати пошук по типу посади. Або, переглядаючи варіанти, звертати увагу на назву населеного пункту.

 

Статки мерів Донеччини

 

Декларації посадових осіб органу місцевого самоврядування мають оприлюднюватися на веб-сторінці даного органу. Але, перевіривши офіційні сайти Маріуполя, Слов’янська, Покровська та Краматорська, ми знайшли декларації тільки Краматорського міського голови за всі чотири роки перебування його на посаді. Втім це не є проблемою, оскільки отримати необхідну інформацію про інших можна за допомогою реєстру.

Цікаво, що всі очільники міст значно збільшили свої доходи. Наприклад, Маріупольський міський голова Вадим Бойченко – майже вдесятеро. Якщо за 2016 рік він заробив 55732 грн (по 4644 грн на місяць), то у 2018 році заробітна плата склала вже 502442 грн (по 41870 грн на місяць).

 

Зарплата місцевих чиновників – де шукати інформацію - Фото №1

Маріупольський міський голова Вадим Бойченко

 

Його дружина Галина Бойченко, яка працює у ТОВ “Метінвест Холдинг”, заробила за 2018 рік 6,2 млн грн. (у 2016 р. – 2,9 млн грн). У 2017 році у родини з’явився житловий будинок площею 106 кв. м на Хмельниччині, а також у Києві – квартира площею 100 кв. м та машиномісце паркінгу. Крім того, був куплений автомобіль INFINITI за 1,6 млн грн. Все нове рухоме та нерухоме майно записано на дружину мера Маріуполя – Галину Бойченко.

Краматорський міський голова Андрій Панков у 2016 році заробив 168946 грн (по 14079 грн на місяць), а в 2018 – 631041 грн (по 52587 грн на місяць). Родина володіє чотирма земельними ділянками, трьома квартирами, двома будинками, автомобілем BMW 2011 року випуску. Все майно було придбано до переходу на роботу у місцевому самоврядуванні.

 

Зарплата місцевих чиновників – де шукати інформацію - Фото №2

Краматорський міський голова Андрій Панков

 

Покровський міський голова Руслан Требушкін залишив посаду мера у липні 2019 року у зв’язку з обранням у депутати Верховної Ради. Але ж цікаво переглянути його зарплату. У 2016 р. він заробив 135006 грн (по 11250 грн на місяць), в 2018 – 380415 грн (по 31701 грн на місяць). Дохід дружини від зайняття підприємницькою діяльністю у 2018 році склав 1,5 млн грн. Майнові статки родини за період перебування Требушкіна на посаді мера не змінилися.

 

Зарплата місцевих чиновників – де шукати інформацію - Фото №3

Покровський міський голова Руслан Требушкін

 

Зарплати заступників і комунальників

 

Перший заступник маріупольського міського голови Михайло Когут заробив у 2018 році 441536 грн, при тому не задекларував жодного транспортного засобу. Його колежанка, заступниця з питань діяльності виконавчих органів ради Ксенія Сухова за рік заробила трохи менше – 388422 грн, але у 2017 році родина купила автомобіль LEXUS за 1,5 млн грн.

Заступниця краматорського міського голови Світлана Фальченко протягом 2018 року заробила 469847 грн  – тобто її офіційний дохід був більшим, ніж у мера Покровська Руслана Требушкіна.

Щодо Покровська, то заступниця міського голови Олена Олехнович за 2018 рік заробила 229576 грн, а начальниця фінансового управління Юлія Порецька – 282066 грн.

Варто зазначити, що за допомогою Єдиного державного реєстру декларацій ми можемо також отримати відомості про статки керівників комунальних підприємств. Адже комунальне підприємство – це юридична особа публічного права, яка була створена рішенням органу місцевого самоврядування.

І ось несподіванка – керівники деяких комунальних підприємств Маріуполя заробляють більше ніж їхній мер.

Так, директор ККП “Маріупольтепломережа” Дмитро Мирошниченко отримав за 2018 рік 832368 грн зарплати, а директор КП “Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління” Віталій Донєв – 681651 грн.

У комунальників інших міст офіційні доходи набагато скромніші. Наприклад, директор КП “Краматорська тепломережа” Григорій Безкоровайний заробив у 2018 році 270848 грн, директор КВП “Краматорський водоканал” Валентин Яковенко – 193532 грн.

Директор КП “Покровськводоканал” Володимир Хижняк отримав за 2018 рік 255874 грн, директорка Комунального підприємства “Покровський центр єдиного замовника” Юлія Диндимарченко – 235306 грн.

 

Як бачимо, на даний час в Україні діє зручний сервіс, який допомагає знайти інформацію про доходи та власність чиновників місцевого самоврядування та їхніх сімей. А співставити, чи відповідає декларація реальному стилю життя посадовця – це вже справа громадян та активістів-антикорупціонерів.

 

Світлана Денисенко, “Донеччина. ЗмІнИ”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика