Жінки Донеччини виступають проти дискримінації на ринку праці
Жінки, які намагаються знайти роботу, часто стикаються з дискримінацією за ознаками віку, статі, етнічної належності, репродуктивної функції тощо. Подібні обмеження часто містяться в оголошеннях про вакансії, або про них запитують роботодавці під час співбесіди. Як подолати проблему та змінити ставлення бізнес-спільноти до жіночої праці, обговорювали на панельній дискусії в Антикризовому медіа-центрі.
Захід був організований благодійним фондом «Слов’янське серце», який комплексно займається питаннями гендерної рівності та формує нульову толерантність до будь-яких проявів насильства.
«Жінки, які зазнають дискримінації на ринку праці, опиняються в економічній залежності від чоловіків, що часто стає підґрунтям для проявів домашнього насильства. Тому наш проєкт спрямований також на економічну підтримку жінок на Сході України», – зазначила Катерина Ханєва, експертка з гендерних питань БФ «Слов’янське серце».
Діяльність громадськості з подолання трудової дискримінації жінок підтримує Данська Рада у справах біженців, що реалізує довгостроковий проєкт «Економічна підтримка Східної України». Увага до зазначеної проблеми міжнародних партнерів обумовлена деякими причинами.
По-перше, йдеться про рівні права чоловіків і жінок, закріплених у Конституції України. По-друге, запровадження гендерно-чутливого підходу у бізнесі сприятиме економічному зростанню як окремого бізнесу, так і економіки Східної України та країни загалом.
«На жаль, в Україні поки що не досягнуто гендерної рівності. За Індексом гендерного розриву, що публікує Світовий економічний форум, Україна посідає 59 місце серед 153 країн. За рівнем освіти – на 25 місці, за рівнем здоров’я та тривалості життя – на 52 місці, за показником політичних прав і можливостей – на 83 місці, за економічною участю та кар’єрними можливостями – на 39 місці. До того ж, за інформацією Міністерства соціальної політики України, розрив у розмірі заробітної плати між чоловіками та жінками становить 25 відсотків. Звісно, не на користь жінок», – повідомила Марія Єфімчук, представниця Представництва Данської Ради у справах біженців в Україні.
Під час обговорення своїм надихаючим досвідом поділилися Олена Догаєва, директорка готельно-туристичного комплексу «Зелений гай» у Святогірську та Олена Бутенко, керівниця Слов’янської виробничої бази ТОВ «Агро НВ». Жінки змогли побудувати успішну кар’єру, здолавши існуючи гендерні стереотипи.
Про свою життєву історію розповіла багатодітна мати Оксана Мамченко, яка постраждала від домашньої тиранії, але змогла розірвати коло насильства. Утім, зараз жінка стикнулася з неможливістю знайти офіційну роботу – перепоною є дискримінація за віком та наявністю малолітніх дітей. Подолати проблему Оксані допомагають у БФ «Слов’янське серце».
Благодійний фонд «Слов’янське серце» є правозахисною організацією, в яку об’єдналися жінки з метою подолання наслідків збройного конфлікту на Сході України та запобігання домашньому насильству. Постраждалі жінки можуть отримати в організації юридичну, психологічну, соціальну та економічну підтримку.
Наприкінці заходу представниці БФ «Слов’янське серце» запросили всіх бажаючих взяти участь у правозахисній ході, що пройде 8 березня у м. Краматорськ, початок о 12:00 на площі Миру.
Також анонсували навчання для бізнесу з гендерно-чутливої етики. Проведення цього заходу проходить за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!