Зміни в іспитах на отримання посвідчення водія: чого очікувати
До кінця поточного року мають набрати чинності деякі зміни в іспитах на посвідчення водія.
Зокрема, деякі процеси складання іспитів будуть спрощені, а фактор впливу екзаменаторів чи сторонніх осіб на результати має зменшитися.
Про це ідеться у повідомленні Головного сервісного центру МВС України.
Начальник ГСЦ МВС Микола Рудик зазначив, що протягом 2023 року перед Міністерством внутрішніх справ України стоїть завдання змінити процедуру складання іспитів у сервісних центрах МВС. Вони мають стати «прозорими».
«На меті — виключення фактору впливу екзаменаторів чи сторонніх осіб на результати іспитів, а також розширення інструментів для оскарження результатів. Гаслом цього проєкту є «Знаєш — успішно складаєш». Прозорість складання іспитів — це те, що хоче суспільство і те, що ми маємо забезпечувати», — заявив Рудик.
Читайте також: Українці можуть обміняти посвідчення водія за кордоном
Які зміни передбачені під час іспитів
Так, деякі майбутні процеси складання іспитів і було спрощено. Головний сервісний центр МВС України надав для цього такі інструменти, як:
- запис на практичний іспит онлайн — кількість візитів може скоротитись до 1. Передбачається, що талон попереднього запису можна буде отримати через сайт ГСЦ МВС. Сьогодні це можливо зробити тільки в терміналі безпосередньо в приміщенні;
- оскарження результатів іспитів можна буде здійснити впродовж тривалішого періоду. Замість 3 днів, як зараз, він становитиме 30 днів;
- фіксація складання іспитів розшириться. З’явиться можливість почути та побачити з різних ракурсів усе, що відбувалось під час іспиту. У класах для теорії не буде «сліпих зон», оскільки в них встановлять по 4 камери спостереження, які забезпечать перехресне знімання. Додатково планується фіксувати звук у приміщенні. В автівках категорії В для практичних іспитів буде по 2 реєстратори та камера з кутом огляду салону на 360°.
При цьому, за словами Рудика, осучаснюються технічні умови , а «щодо порядку самих іспитів — для людей не змінюється нічого».
«На теорії як було 20 питань та 20 хвилин — так і залишається. На практиці як було виконання руху за маршрутом — так і є. Нагадаю, що з міркувань безпеки вправи на майданчику біля сервісного центру МВС на час дії воєнного стану поки спрощені — є тільки рух за маршрутом. Усі маршрути затверджені нами та військовими адміністраціями і опубліковані на сайті», — зазначив начальник ГСЦ МВС.
Читайте також: Кількість сервісних центрів МВС зменшиться втричі, а механізм здобуття водійських прав стане прозорим
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!