13 грудня у Дніпрі за ініціативи Програми “U-LEAD з Європою” відбувся «Зрадвечір», де представники об’єднаних територіальних громад та бізнесу України поділилися своїми професійними провалами, перепонами, та як вони їх долали.
За словами директорки Дніпропетровського ЦРМС Олени Тертишної, метою заходу є обговорення тих подій, які заважали у реформах децентралізації, створенню та організації ОТГ, і як були знайдені сили для подолання цих перепон, які пізніше обернулися успіхом.
Староста Новоолександрі ОТГ Андрій Пінчук розповів, що їх громада була створена у першій хвилі у 2015 році і найголовнішим викликом була неготовність людей брати відповідальність за своє життя:
«Найскладніше було розбудити людей і дати їм інструмент, щоб їх думка була почута. На нашому окрузі це була найбільша проблема. Люди вже активізувалися, вони з задоволенням беруть участь у житті громади».
Олена Тертишна розповіла, що вона стикалася у більшості випадків з проблемами не зі боку жителів громад, а зі сторони керівників, у яких, за її словами, як правило є певні приватні інтереси і вони прекрасно розуміють, що в ОТГ приватний інтерес буде вирішити вже надзвичайно складно. З метою подолання цих перепон почали створюватися спільно з ОТГ їхні офіційні сторінки, веб-сайти, де демонструється їхня робота, а й разом з цим такі сторінки мають і ті території, які до сих пір не стали об’єднаною територіальною громадою. Все це робиться для переконання людей у позитивному впливі децентралізації.
«Такий формат «зрадвечора», говорити не тільки про успіхи, а й про ті проблеми, які виникають, дуже вірний, тому що для реформи децентралізації важливо не лише фіксація успіхів, а й розгляд тих причин, які десь стають невдалими», – підсумувала директорка Дніпропетровського ЦРМС.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!