Зруйноване житло: нове можна отримати в іншому місті, але є умови

10061
2 коментарі

Зруйноване житло: нове можна отримати в іншому місті, але є умови

За 2 місяці повномасштабної війни було пошкоджено та вщент зруйновано житло мирних людей у багатьох містах України. Внаслідок вкрай нелюдських військових дій росії багато українців залишилися без даху над головою, і кількість просто неможливо порахувати.

Найскладніша ситуація склалася в Донецькій та Луганській областях, де вже зараз є міста, в яких не залишилось жодного вцілілого будинку. Людям просто нікуди буде повертатися коли закінчиться війна й усі міста будуть звільнені від росіян та їхніх посібників…

 

Компенсація за зруйноване житло

 

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт № 7198, який передбачає компенсацію за пошкодження та знищення житла громадян України внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією росії. Більш того, згідно документу, українці зможуть самі вибрати місце, де хочуть отримати нове житло.

«Зруйновані приватні житлові будинки, садові та дачні будинки будуть відбудовуватися державою на земельній ділянці, де вони розміщувалися. Що ж стосується квартир – на тій же ділянці, де стояв багатоквартирний будинок, може бути збудований аналогічний. Він також може бути зведений в тому ж кварталі або мікрорайоні. Але ми спеціально не обмежуємо прив’язку до місця проживання, тому люди зможуть самі вибрати населений пункт, де хочуть жити», – розповіла голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк в ефірі телемарафону UAразом.

Обрати новий населений пункт може кожен українець, якщо не планує повертатися у місто, де залишилась його зруйноване житло. Однак нове місто має відповідати за певними характеристиками тому населеному пункту, в якому жили до війни, наприклад, за кількістю населення. Також варто враховувати й те, що вартість квадратних метрів у різних містах може суттєво відрізнятися. Тож у разі, якщо людина з невеликого міста хоче переселитися у велике, потрібно буде доплатити. Цей механізм доплати за житло врахований у законопроєкті.

«Однак у нас є віра, що люди в основному будуть повертатися у свої будинки», – висловила сподівання Олена Шуляк.

Варто також додати, що документом передбачено компенсацію за зруйновані приватні будинки, квартири та за недобудовані об’єкти (якщо були зведені опорні та зовнішні огороджувальні конструкції).

Більш детально про компенсацію: Гроші або нове житло замість зруйнованого – Верховна Рада ухвалила законопроєкт про компенсацію


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


2 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олена
2 років тому

Дуже хочу повернутися у свою рідну Попасну! Скоріше б уже!

Наталя
2 років тому

Мені з сім’єю вертатися нікуди, наша квартира знищена в м. Мар’ївка Донецька область, чоловік у мене має статус УБД, тільки як отримати компенсацію або нове житло?


Новини

Відео

Аналітика