30 місць у Дружківці обладнають камерами відеоспостередення
30 камер відеоспостереження та ситуативний центр з’являться у Дружківці. Крім цього, планують створити програму, яка буде спрямована на вирішення питань громадської безпеки.
Проєкт «Громадська безпека у фокусі» реалізує коаліція громадських організацій міста – «Україна можливостей», «Нова Дружківка» та «Твій формат» у співпраці з Дружківською міською радою. Фінансується проєкт Програмою ООН з відновлення та розбудови миру. У рамках «Громадської безпеки у фокусі» було актуалізовано потреби у безпеці громади, які були відображені в Профілі, презентованому в 2019 році. Крім цього, мешканці Дружківки могли звернути увагу на безпекові проблеми у місті, зокрема, вказавши місце, де, на їхню думку, потрібно встановити камери спостереження.
«У Профілі громади у нас були визначені місця, яким треба приділити окрему увагу. Також люди писали у соціальних мережах, що з тих камер, які діють, не завжди можна отримати актуальну інформацію. Загалом ми отримали понад 100 точок, але в рамках проєкту змогли виділити 30, співставивши інформацію із даними від поліції, муніципальної варти і технічного партнера міської ради в особі «Міськсвітла» – структури, яка буде проводити монтажні роботи, щоб камери працювали», – розповіла координаторка проєкту Світлана Агаджанян.
Для встановлення більшої кількості камер планують залучати кошти з інших джерел, зокрема, місцевого бюджету або інших грантів. Крім цього, у рамках проєкту «Громадська безпека у фокусі» в Дружківці планують створити ситуативний центр, який знаходитиметься у приміщені муніципальної варти. Зображення з двох точок, де встановлять камери відеоспостереження, площі Соборна та Молодіжна, планують транслювати на загал.
Також у Дружківській громаді працюватимуть і над програмою «Безпечна громада». Для цього створять робочу групу, яка займатиметься оцінкою потреб громади і розроблятиме цей документ.
«Програма буде розроблятися спільно з партнерами від іншого компоненту – від ООН Жінки. Теж вони будуть долучатися. У нас було нещодавно дослідження «Безпека для жінок і дівчат». Програма буде враховувати рекомендації і аспекти, які вони виявлять», – додала Світлана Агаджанян.
Проєкт «Громадська безпека у фокусі» став у Дружківці четвертим у напрямку безпеки. Зокрема було створено зелену кімнату для роботи з дітьми та молоддю у відділенні поліції, простір для формування навичок безпечної поведінки та реагування у надзвичайних ситуаціях на базі пожежно-рятувальної частини, проєкт «Здорова громада», в рамках якого створено в Центральній міській лікарні спеціалізований кабінет діагностики, лікування патологій шийки матки, а також відремонтували пологову залу для жінок, які хворіють на вірусні інфекції.
Ірина Мартинова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!