840 кандидатів у помічники ветеранів вже долучилися до проєкту Мінветеранів

79783
коментарі відсутні

840 кандидатів у помічники ветеранів вже долучилися до проєкту Мінветеранів

Експериментальний проєкт «Помічник ветерана» почав діяти в країні 1 липня 2023 року. Його створили для ветеранів та членів їх родин, які готові допомогти іншими ветеранам легко та гідно пройти шлях переходу від військової служби до цивільного життя, отримати послуги та пільги, які заслужено гарантовані їм державою.

На самому початку пілотний проєкт стартував у Миколаївській, Вінницькій, Дніпропетровській та Львівській областях. У жовтні до проєкту Інституту помічника ветерана офіційно долучилися ще шість регіонів: Закарпатська, Київська, Сумська, Полтавська, Харківська та місто Київ.

Станом на сьогодні вже 840 кандидатів у помічники ветеранів долучилися до проєкту Міністерства у справах ветеранів на 550 запланованих посад. При цьому й цю кількість посад помічників було збільшено з 400 на самому старті проєкту до 550.

«На 550 запланованих посад помічників ветеранів у 10 пілотних регіонах вже є 840 кандидатів. Майбутні фахівці стануть тими, хто фактично першими надаватимуть демобілізованим воїнам сервісну підтримку на шляху реінтеграції до мирного життя. Фактично, це будуть ті, хто фасилітує діалог між органами місцевої влади, медичними закладами і нашими захисниками», – розповіла міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна у прямому ефірі національного телемарафону «Єдині новини».

Очільниця Мінветеранів нагадала, що експериментальний проєкт базується на принципі «рівний-рівному», тобто рівна людина спроможна надати допомогу чи підтримати тільки тому, що в неї є відповідний досвід. Саме тому кандидатами у помічники ветеранів є ветерани війни, члени їх сімей, або члени родин загиблих Захисників і Захисниць.

«Адже саме ця категорія осіб, як ніхто інший, зможуть допомогти побратимам подолати цей непростий шлях. Майбутні помічники розкажуть ветеранам й ветеранкам про їхні права та до яких державних установ слід звертатися. Бо люди повертаються. «Помічник ветерана» є елементом загальної екосистеми ветеранської політики, яку ми будуємо», – наголосила Юлія Лапутіна.

Всі майбутні помічники ветеранів мають пройти відбір та фахове навчання. Після цього вони будуть працевлаштовані до Сервісних офісів у справах ветеранів у територіальних громадах, залучених до проєкту. Зокрема, вони надаватимуть консультативний, інформаційний, процедурний супровід в межах переходу від військової служби до цивільного життя.

Дізнатись деталі можна у матеріалі: Проєкт «Помічник ветерана»: хто може взяти участь, як зареєструватись та яким буде розмір зарплати


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика