Аграрії зможуть отримати компенсацію за вкрадений урожай

7348
коментарі відсутні

Аграрії зможуть отримати компенсацію за вкрадений урожай

Фермери, чий бізнес постраждав від дій російських загарбників на окупованій території, зможуть отримати компенсацію за вкрадений врожай або знищену техніку. Але тільки після деокупації. Для цього вони мають ретельно фіксувати та зберігати будь-який збиток.

 

Про це міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський розповів в інтерв’ю «Укрінформу».

 

Міністр зазначив, що спочатку буде проведено юридичну оцінку збитків після деокупації. Після цього аграрії зможуть розраховувати компенсацію за вкрадений врожай. Саме тому потрібно фіксувати найменші деталі та збирати докази протиправних дій окупантів.

 

«Необхідно максимально фіксувати те, що відбувається. У будь-який спосіб: записувати дати, події, свідків. Якщо є можливість, фотографувати, записувати на відео. Згодом на основі цих матеріалів буде проведено юридичну оцінку і відповідно отримано компенсацію. Треба збирати докази про незаконні дії, крадіжки. Ми наполегливо рекомендуємо це робити. Правові механізми діятимуть після деокупації», – сказав Сольський.

 

На відміну від онлайн-фіксації зруйнованого житла, у фермерів поки що немає такої можливості. Проте міністр зазначив, що «кілька схожих рішень» все ж таки буде запропоновано аграріям.

 

Читайте також: Продовольча безпека – на засіяних полях Донеччини

 

Окрім того, Сольський нагадав, що на тимчасово окупованих територіях необхідно буде провести рекультивацію земель. Такі процедури, пов’язані з рекультивацією, вже є. А також «є норми, які ще треба доопрацювати законодавчо, методика визначення шкоди, завданої землі, ґрунтам».

 

«Дехто із землевласників цим займається, дехто – ні, якщо говорити відверто. Просто вказати пальцем і сказати, що ось це земля, яка була під окупацією і потребує рекультивації, щоб отримати компенсацію, – так це не працюватиме. Доведеться пройти певні процедури», – зазначив міністр.

 

Варто зазначити, що росіяни вивозять з окупованих районів України вже не лише зерно, а й насіння соняшника. Крадене зерно з Донецької області окупанти везуть у порт Маріуполя, а українське насіння відправляють на російські заводи, де з нього роблять соняшникову олію. Наразі відомо про постачання щонайменше на 7 маслозаводів у Ростовській та Воронезькій областях та Краснодарському краї.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика