Українським аграріям планують надавати компенсації від держави за розмінування земель

222662
коментарі відсутні

Українським аграріям планують надавати компенсації від держави за розмінування земель

В уряді заявили про плани щодо розробки механізму надання фінансової допомоги аграріям і стратегічним підприємствам. Кошти виплачуватимуть на потреби розмінування земель, аби Україна могла надалі вирощувати сільськогосподарську продукцію та постачати її в інші держави.

Про це розповіли у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Зазначається, що попри війну, що триває вже понад 1.5 роки, Україна продовжує експортувати зерно та іншу сільськогосподарську продукцію за кордон. Зокрема, постачаючи життєво важливі ресурси державам, які перебувають на межі голоду. Проте перешкодою на шляху стає велика кількість замінованих територій, що значно стопорить вирощування. Тож для подальшого забезпечення продовольчої безпеки надзвичайно важливим є розмінування сільськогосподарських земель.

Аграріям і підприємствам, чиї території потребують розмінування, доводиться витрачати власні кошти на ці процеси. Але надалі держава планує виплачувати компенсацію українцям – повну або часткову.

«Такий підхід повинен суттєво прискорити очищення земель на тих ділянках, на яких це можливо. Аграрії в Україні вже використовують 120 тис. га розмінованих земель», – зазначили у відомстві.

Комітет запропонував такий підхід: аграрна або інша компанія має через сервіс публічних закупівель Prozorro замовити послугу розмінування. Отримавши її та маючи на руках відповідний сертифікат від офіційно ліцензованого оператора, потрібно буде звернутися за відшкодуванням. Розміри компенсації не визначені, їх розраховуватимуть індивідуально.

Вказується, що у Державному бюджеті на 2024 рік вже закладено 2 млрд гривень на ці потреби. Кошти витрачатимуть на підтримку сільгосппідприємств, які замовили розмінування земель через аукціон.

У комітеті наголошують, що така процедура значно пришвидшить очищення всієї території країни від ворожих бомб і дозволить активніше займатися вирощуванням продукції.

Нагадаємо, що 12 квітня 2023 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт, яким нарешті звільнила аграріїв від сплати податку за знищені чи пошкоджені земельні ділянки.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика