Акція голодування у Павлограді
Двоє гірників «ДТЕК Павлоградвугілля» уже 17 добу голодують. Акцію по безстроковому голодуванню гірничі майстри Володимир Бугайов і Андрій Карпенко оголосили ще 29 грудня 2017 на знак протесту проти утисків членів новоствореної профспілки гірників. Наразі з’ясовуються подробиці конфлікту: нарешті кожна з сторін вже оприлюднила своє бачення ситуації. Визначення справжніх мотивів щодо дій представників усіх боків суперечки ще попереду. Але маємо звернути увагу на швидкість реакції на акцію різних установ та організацій та їх прагнення розв’язати конфлікт.
Отже 29 грудня 2017 року двоє гірників оголосили безстрокове голодування. Головні їхні вимоги до адміністрації «ДТЕК Павлоградвугілля»: «припинити тиск на членів незалежної профспілки». За їхніми словами, коли на підприємстві у вересні був створений осередок незалежної профспілки, з роботи було звільнено четверо її членів. У компанії «ДТЕК Павлоградвугілля» повідомили, що на шахтах компанії не було порушень законодавства при звільненні працівників.
Протягом 11 діб українські ЗМІ поширювали інформацію про голодування. На 12 добу зявился реакція на вчинок гірників від представників ОБСЄ в Україні. Вони зустрілись із голодувальниками, звільненими гірниками та головою новоствореної первинної профспілкової організації Олексієм Михайлюком. За результатами бесід, представники ОБСЄ пообіцяли внести дані про цей протест до свого щорічного звіту.
На 13-й день голодування у Дніпрі, біля будівлі облдержадміністрації, відбувся мітинг на підтримку голодуючих. Близько двох десятків людей – представники незалежних профспілок підприємств Дніпра та Кривого Рогу, громадські активісти – мітингували з плакатами «Гідність та права людини – понад усе!», «Руки геть від незалежних профспілок!».
На 15-й день голодування гірничий майстер Володимир Бугайов був шпиталізований через погіршення самопочуття до реанімаційного відділення 4-ї міської лікарні м. Павлограда. Здоров’я другого гірника Андрія Карпенка, який продовжує голодування в будівлі мерії, також викликає занепокоєння: на самопочуття той не скаржиться. Більше того, ще кілька людей висловили готовність до нього приєднатися.
І тільки 13 січня було оприлюднено офіційну реакцію «ДТЕК Павлоградвугілля» (цитуємо):
«Від дисципліни на шахті залежить не тільки життя конкретного співробітника, але і безпеку всього колективу під час перебування під землею. Якщо людина систематично порушує свої обов’язки і своїми діями несе небезпеку для життя інших співробітників, ми застосовуємо самі суворі дисциплінарні стягнення.
Один з учасників акції був звільнений за систематичне невиконання трудових обов’язків (чотири випадки порушення трудової дисципліни), другий учасник при обстеженні гірничих виробок не справив завмер метану, а це не тільки порушення посадової інструкції а й загроза для життя людей.
Ми завжди будемо на стороні наших шахтарів, які самовіддано видобувають необхідний країні вугілля, а не порушників, які своїми діями ставлять під загрозу життя інших людей.
Ми завжди відкриті до цивілізованого діалогу і не прийнятний шантаж ні в якій формі.
Наша залізна позиція – будь-які питання повинні вирішуватися в правовому полі, і ми готові до аргументованого діалогу в відповідних інстанціях».
Чи була ця акція насправді спробою шантажу, чи у Павлоградвугіллі дійсно порушують закони – будемо з’ясовувати далі. Але строки, які знадобилися чиновникам енергокомпанії на офіційну реакцію, викликають неабияку підозру як раз у версії протестувальникв.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!