Альтернативне водопостачання на Донеччині не залишить без води тимчасово окуповані території


2271
коментарі відсутні

Альтернативне водопостачання на Донеччині не залишить без води тимчасово окуповані території

Питання стабільного забезпечення питною водою прифронтових населених пунктів Донецької області обговорювалося в Торецьку під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства за участю представників Донецької обласної державної адміністрації та віце-прем’єр-міністра, міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Україна Геннадія Зубка.

Існує дві головні проблеми, пов’язані зі збройним конфліктом на сході країни, які стали причиною постійних перебоїв з водопостачанням в Маріуполі, Торецьку, Авдіївці і сусідніх з ними сіл. Перша – це часті пошкодження водних магістралей в результаті обстрілів, друга – фінансова неспроможність обласного комунального підприємства «Вода Донбасу» через системні неплатежі з непідконтрольної території.

В ході засідання шукали шляхи вирішення цих проблем. Перш за все обговорювали можливість альтернативного водопостачання. «За участю фахівців КП «Вода Донбасу», експертів ми повинні напрацювати альтернативні проекти, які могли б забезпечити водопостачання території Донецької області під час військових загострень, в умовах пошкоджень комунальних систем. Життєдіяльність Торецька, Волновахи та Маріуполя повинна бути забезпечена цілодобово», – зазначив Геннадій Зубко.

Слова Міністра ЖКГ конкретизував глава ДонОДА Павло Жебрівський. Він презентував Стратегію розвитку Донецької області, яка включає Регіональну програму «Вода Донеччини». Зокрема, в ній передбачено:
Будівництво водоводу питної води від Красноармійської фільтрувальної станції до міст Красногорівка та Мар’їнка довжиною 19 км.
Будівництво водоводу для перекидання води з Павлопольського в Старо-Кримське водосховище Д=1200мм, довжиною 19 км.
Будівництво станції ультрафільтрації на майданчику Старо-Кримської фільтрувальної станції.
Реконструкція водоводів від Старо-Кримської фільтрувальної станції до водопровідних вводів «Мирний» та «Новоселівка» довжиною 15,5 км, Д=1200мм.
Реконструкція насосних станції водопроводу, заміна однієї нитки трубопроводу, будівництво водогону до м. Торецьк і водоводу на насосну станцію 3-го підйому м. Покровська.

Ці та інші заходи дозволять стабілізувати водопостачання на постійній основі і забезпечити тимчасову аварійну подачу води у разі пошкодження основної магістралі. При цьому підкреслюється, що дані проекти не відрізають від водопостачання тимчасово непідконтрольні території.

«Сьогодні стоїть завдання – забезпечити резервне водопостачання прифронтових населених пунктів, не позбавляючи доступу до питної води жителів, які опинилися по той бік. Фахівці пропонували різні варіанти, але були підтримані саме ті, які не відрізають їх від водопостачання. Ці території все одно повернуться під нашу юрисдикцію, тому ми не можемо залишити людей без води», – зазначив присутній на засіданні комітету заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Оцінюючи фінансовий стан «Води Донбасу», Павло Жебрівський назвав компанію «банкрутом» – борги комунального підприємства досягли 4,5 мільярда гривень. З них 2 мільярди гривень – це заборгованість за поставку води на непідконтрольну частину Донецької області. За словами Георгія Туки, на переговорах в Мінську українська сторона Тристоронньої контактної групи неодноразово ставила питання погашення боргів за енергоносії, але «представники ОРДО постійно уникають відповіді і просто грають з нами».

Для того, щоб оздоровити економіку «Води Донбасу», обладміністрація готова тимчасово передати підприємство під зовнішнє управління міжнародних організацій. «Ми пропонуємо організаціям UNDP, UNICEF знайти механізм оплати за поставлені на тимчасово непідконтрольну територію енергоносії», – уточнив Павло Жебрівський. Також комітету Верховної Ради було запропоновано прийняти законопроекти, що дозволять провести реструктуризацію боргів і списання штрафів з комунальних підприємств Донецької області.

Альтернативне водопостачання на Донеччині не залишить без води тимчасово окуповані території - Фото №1

Альтернативне водопостачання на Донеччині не залишить без води тимчасово окуповані території - Фото №2

Альтернативне водопостачання на Донеччині не залишить без води тимчасово окуповані території - Фото №3


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі