Аудит замість перевірок та атестацій освітніх закладів

5010
коментарі відсутні

Аудит замість перевірок та атестацій освітніх закладів

В Дніпропетровській області запрацювало управління Державної служби якості освіти. Про це стало відомо на прес-конференції, що відбулася в облдержадміністрації. За словами спікерів, інспекторські перевірки та атестація навчальних закладів тепер у минулому. Їхнє місце зайняв інституційний аудит. Його здійснюватимуть обласні управління Державної служби якості освіти.

«Основне завдання нового органу – надавати закладам освіти допомогу. Інспекторські перевірки та каральні функції відійшли у минуле. Головне – аби школи, дитсадки та заклади позашкільної освіти надавали якісні освітні послуги. Сприяти цьому має новостворене управління», – підкреслив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький.

Одна з головних функцій управління Державної служби якості освіти – здійснення інституційного аудиту. Він передбачає оцінювання освітнього простору навчального закладу. Зокрема, наскільки будівля доступна для всіх учнів та чим годують дітей у їдальні. Перевірятимуть і якість знань учнів, наприклад, через моніторинг результатів ЗНО. А ще – педагогічний рівень педсоставу та рівень управління закладом.

«Вже наступного року плануємо здійснити кілька таких аудитів. Керівники навчальних закладів можуть підготуватися до них. У поміч «Абетка для директора», – сказала начальниця управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області Наталя Олійник. – Будуть і позапланові перевірки – у разі численних скарг батьків чи звернень громади».

 

Аудит замість перевірок та атестацій освітніх закладів - Фото №1

 

Посилання на «Абетку для директора».

Інституційний аудит – це цілком нова для України процедура оцінювання якості освітньої діяльності шкіл. Атестація, яку раніше проходили школи, була спрямована, здебільшого, на формалізований контроль та перевірку. Головна ж місія аудиту – допомогти школам підвищити якість їхньої діяльності та сприяти зростанню суспільної довіри до освіти. Якщо атестація показувала школі «що не так», то інституційний аудит має показати «як зробити краще».

Під час проведення аудиту освітні експерти звертатимуть увагу як на успішні аспекти діяльності шкіл, так і на ті, де якість освітньої діяльності є низькою  та потребує вдосконалення. За результатами аудиту заклад отримуватиме рекомендації, орієнтуючись на які, можливо підвищити рівень освітньої  діяльності.  Ці рекомендації не є ультимативними та залишають школі право на власний розсуд вирішувати, як будувати свою діяльність після проведення аудиту.

Тобто, на відміну від атестації, що була зосереджена виключно на оцінці конкретного закладу освіти місцевим органом управління освітою, аудит – це комплексне оцінювання незалежними освітніми експертами умов функціонування закладу (матеріально-технічне, кадрове забезпечення, створення інклюзивного освітнього середовища тощо). Тому рекомендації будуть надаватися і засновникам.

 

Аудит замість перевірок та атестацій освітніх закладів - Фото №2

 

Плановий інституційний аудит відбуватиметься один раз на 10 років. Позаплановий інституційний аудит також може бути проведений за ініціативою засновника, керівника закладу, наглядової (піклувальної) ради та педагогічної ради.  Важливо зазначити, що аудит у позаплановому порядку буде проводитися не частіше одного разу на 2 роки, але не раніше ніж через 1 рік після планового інституційного аудиту. Тривалість аудиту – до 10 робочих днів. В експертній групі має бути не більше 12, але не менше 3 членів. Освітні експерти повинні мати вищу педагогічну освіту, практичний досвід роботи у закладі освіти не менше 5 років та пройти відповідне навчання, організоване Державною службою якості освіти.

Результати оцінювання визначатимуться за 4 рівнями:

  • перший (високий);
  • другий (достатній);
  • третій (вимагає покращення);
  • четвертий (низький).

За результатами аудиту будуть складатися  висновки  та рекомендації, які надсилатимуться керівництву закладу та його засновнику для обов’язкового ознайомлення. Ці документи будуть публікуватися на офіційних сайтах закладу освіти та його засновника, а також сайтах органів, що проводили аудити.

Жодних звітів школа не має робити. Всю документацію для проведення  інституційного аудиту готує Державна служба якості освіти. Єдиний документ, який заповнює заклад за результатами аудиту, – анкета, де оцінюється робота експертної групи.

 

Аудит замість перевірок та атестацій освітніх закладів - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика