Бахмутська громада розвиває сільську територію
Бахмутська ОТГ стала першою на Донеччині, що скористалась спрощеним принципом утворення громади навколо міста обласного значення, без проведення перших виборів.
У липні минулого року до Бахмута приєднались 17 сіл та селищ з п’яти рад. І вийшло так, що міське населення в громаді складає 74,6 тис жителів, а сільське в десять разів менше – лише 7,7 тис жителів.
Підняти рівень життя в селах до рівня міста – таке завдання поставили собі в міській ОТГ відразу після об’єднання. Відтоді покроково виконують намічені плани.
Оснастили тренажерний зал у Клиновому
У селі Клинове цього року реалізували два проєкти в рамках конкурсу громадських ініціатив «Бюджет участі-2020». У місцевій школі відремонтували зону рекреації та завершили ремонт тренажерної зали.
Раніше в селі не було тренажерної зали. Три роки тому завдяки фонду ООН-Жінки почали роботи з облаштування спортивного об’єкту. Його розмістили в будівлі колишнього гуртожитку. Замінили вікна, купили тренажери.
Надалі продовжили взаємодіяти з донорськими організаціями, аби завершити роботи. Привести приміщення до ладу вдалося завдяки реалізації проєкту «Здорова людина – здорова країна» в рамках громадського бюджету.
Пофарбували стіни, зробили нову стелю, завершили з підлогою, встановили нові двері, замінили систему опалення. Відтепер до тренажерної зали зможуть приходити як молодь, так і доросле населення села. Приміщення можна використовувати як коворкінг, для проведення зустрічей та тренінгів.
Відремонтували коридор у сільській школі
«Проєкт з відновлення шкільного коридору в Клиновому назвали «Затишна школа – щасливе дитинство». Стара будівля школи давно не бачила внутрішнього ремонту. Силами робітників школи виконали демонтажні роботи. Ремонтні роботи здійснювали за рахунок бюджету ОТГ та залучених коштів сільськогосподарських підприємств. Придбали будівельні матеріали, пофарбували стіни та підлогу. Для школярів початкових класів придбали корпусні меблі, а в коридор – м’які меблі», – розповідає авторка проєктів Наталя Скляр.
Підтримали проєкти через бюджет участі
Загалом до переліку переможців бюджету участі в 2020 році увійшли 13 проєктів, з них чотири зі старостинських округів. Загальна сума їх фінансування склала понад 478 тис грн з місцевого бюджету та 585 тис грн – залучених коштів.
«Я завжди підтримую людей, які є активними, прагнуть зробити місто де живуть, затишним і комфортним. І завдяки таким програмам, як «Бюджет участі», мешканці нашої громади завжди можуть отримати фінансову підтримку від Бахмутської міської ради. Це саме ті ідеї, які стосуються того чи іншого мікрорайону, установи або окремого двору», – підкреслив Бахмутський міський голова Олексій Рева.
Оновили ФАП у Клиновому
За підтримки міжнародних донорів, зокрема Люксембургського Червоного Хреста, завершився капітальний ремонт ФАПу у селі Клинове. Будівля була старою, умови роботи та прийому пацієнтів уже давно чекали на покращення.
За словами старости Олени Бончужної, провели термомодернізацію будівлі, замінили інженерні комунікації, встановили пандус, огородження та навели лад на території. Відремонтували та обладнали кабінети лікаря, фізпроцедур, маніпуляційний та для відпочинку персоналу.
Поки відбувався ремонт, ФАП тимчасово працював у адміністративній будівлі села. Відтепер 756 місцевих жителів села Клинове матимуть можливість отримувати якісні медичні послуги.
Відродили фельдшерський пункт у Відродженні
У селі Відродження в серпні також відкрили оновлений фельдшерський пункт. У цьому селі проживає 103 людини.
За гроші з місцевого бюджету та благодійних внесків у приміщенні ФАПу встановили металопластикові вікна, енергозберігаюче освітлення. Провели поточний ремонт у кабінетах, оснастили їх обладнанням. Придбали господарське обладнання та виконали роботи з благоустрою території.
Відкрили відділення гемодіалізу в Бахмуті
На території міської лікарні в Бахмуті тепер працює відділення амбулаторного гемодіалізу. Відділення розраховане на вісім ліжок, тут два діалізних зали. Можна обрати режим проходження процедури: або лежачи, або сидячи. За одну зміну процедуру гемодіалізу можуть пройти 35 людей.
Відтепер пацієнтам з хронічним захворюванням гострої ниркової недостатності не доведеться їхати до Краматорська – жителі Бахмутської ОТГ можуть лікуватись у своїй громаді. За тиждень пацієнту треба провести 2-3 процедури, кожна триває до чотирьох годин. Поїздка до іншого міста – це додатковий час та гроші на дорогу.
До Опитного поїде тролейбус
Тролейбусний маршрут до селища Опитне невдовзі почне функціонувати в Бахмутській громаді. Його розробкою стали опікуватись відразу після створення ОТГ.
Для покращення транспортної інфраструктури вирішили придбати тролейбус на автономному ходу. До селища нема контактної лінії електропередач, тому такий тролейбус стане в нагоді. Тим більше це дешевше, аніж будувати контактні лінії, запевняють у КП «Бахмутелектротранс».
Сам тролейбус не витрачатиме час для підзарядки. Після Опитного він буде їхати міським маршрутом і тим часом заряджатиметься.
У міській раді вже обговорюють, де поставити зупинки на тролейбусному маршруті № 8 – саме він поїде до селища Опитне. Під час чергової наради обговорили макети зупиночних комплексів, узгодили місця їх розташування, обговорили терміни їх виготовлення та установки. Новий маршрут обіцяють запустити в жовтні поточного року.
Загалом три нових тролейбуси на автономному ходу придбають у лізінг. 22 млн грн витратять з обласного бюджету, ще 8 млн грн будуть сплачувати протягом двох років. Це тролейбуси дніпропетровської зборки на базі білоруської машини МАЗ Т-203. Кузови тролейбусів уже прибули на завод у Дніпро, їх вже почали остаточно збирати. Про це повідомили під час серпневої сесії міської ради.
Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!