Безоплатна правова допомога – як це працює на Донеччині

3293
коментарі відсутні

Безоплатна правова допомога – як це працює на Донеччині

Відстояти свої законні права та інтереси людям, які не мають коштів на дорогих адвокатів, допомагають створені три роки тому Центри з надання безоплатної правової допомоги. Про підсумки роботи в Донецькій області за 2018 рік та подальші плани розповіли представники Краматорського місцевого центру надання вторинної безоплатної правової допомоги. Публічна презентація результатів діяльності відбулася в Антикризовому медіа-центрі.

“У складі Краматорського місцевого центру працюють 9 бюро правової допомоги, які розташовані в Слов’янську, Торецьку, Олександрівці, Лимані, Костянтинівці, Дружківці, Добропіллі, Бахмуті та Авдіївці. До компетенції підрозділу входить надання як первинної, так і вторинної правової допомоги. Щоб отримати безкоштовну правову допомогу, необхідно з паспортом звернутися в один з таких центрів. Консультанти вислухають суть проблеми і підберуть найкращий шлях її вирішення. У разі необхідності центри допомагають скласти процесуальні документи та призначають адвокатів для захисту інтересів громадян в суді”, – розповів Андрій Рябуха, заступник директора Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

За його словами, первинна допомога надається всім без винятку і полягає в консультуванні з юридичних та інших питань, роз’ясненні законодавства. На вторинний рівень можуть звернутися громадяни, що відносяться до соціально незахищеної категорії населення. Вторинна правова допомога має на увазі безкоштовний доступ до правосуддя, тобто надання безкоштовного адвоката, який в суді представляє інтереси клієнта, безкоштовне складання процесуальних документів, позовів та інше.

За І півріччя 2018 року до Краматорського центру за безоплатною правовою допомогою звернулися більш ніж 6 тисяч осіб, з них вторинну правову допомогу отримали 700 осіб. Також постійно зростає попит на такий вид послуг, як доступ до електронних реєстрів та інших сервісів Мінюсту, що постійно розширюється.

У кожного бюро є своя специфіка. Наприклад, у Костянтинівці кожен з фахівців працює за своїм напрямком діяльності. Така спеціалізація дозволяє налагодити роботу більш ефективно. Слов’янське бюро береться за представлення інтересів громадян в Донецькому окружному адміністративному суді, який знаходиться саме в цьому місті. Для співробітників цього бюро це додаткове навантаження, але ж їхнім колегам з інших міст не доводиться відволікатись на поїздки.

Спільним для усіх бюро є вирішення питань виплати та поновлення пенсій та соціальних допомог, отримання різних пільг, відновлення документів, суперечки з кредитними установами, сімейні конфлікти тощо. В умовах збройного конфлікту левова частка тих, хто звертається за правовою допомогою, – внутрішньо переміщені особи. Окрім перелічених питань, їм часто потрібна правова допомога для встановлення фактів народження або смерті на непідконтрольній території.

Крім адресної правової допомоги людям, Центри проводять просвітницьку роботу в місцевих громадах.

“Ми співпрацюємо з підрозділами державних і місцевих органів влади в плані просвітницької діяльності, спрямованої на розширення доступу до безоплатної правової допомоги найбільш вразливих категорій населення, таких як учасники АТО і внутрішньо переміщені особи. Також проводимо просвітницьку діяльність та інформування в ЗМІ, щоб до нас звертались якомога більше людей. Перспективи для розширення діяльності у нас є”, – повідомив Андрій Рябуха.

Краматорський місцевий центр безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: вул. Академічна, 20, м. Краматорськ, 84301. Тел. 099-266-91-62. Також з усіх питань можна звернутися на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

 

Безоплатна правова допомога – як це працює на Донеччині - Фото №1

Безоплатна правова допомога – як це працює на Донеччині - Фото №2

Безоплатна правова допомога – як це працює на Донеччині - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика