Безплатні дрова для мешканців 8 областей: куди звертатися у Краматорську та Слов’янську

17537
1 коментар

Безплатні дрова для мешканців 8 областей: куди звертатися у Краматорську та Слов’янську

Безплатні дрова в першу чергу отримуватимуть незахищені категорії громадян

Напередодні зими мешканців прифронтових територій України забезпечать паливною деревиною. На закупівлю дров для жителів 8 областей Уряд виділив 562,5 мільйона гривень. Коштів має вистачити на 70 тисяч домогосподарств.

Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Вона зауважила, що через значні пошкодження інфраструктури мешканцям прифронтових областей потрібно паливо для обігріву осель.

«Уряд розпочав операцію із забезпечення мешканців прифронтових територій паливною деревиною. На вісім прифронтових областей Уряд перерахував 562,5 мільйона гривень. Тепер ОВА мають швидко закупити деревину в лісгоспів і передати домогосподарствам. Безоплатно!», – написала міністерка.

Верещук зазначила, що планується закурити 250 тисяч кубометрів лісу (5000 вагонів) – цього має вистачити на 70 тисяч домогосподарств.

«Закликаю ОВА та лісгоспи діяти дуже оперативно. Бо холоди наближаються, а люди чекають. Попереджаю потенційних зловмисників: навіть не думайте, намагання щось вкрасти каратимуться показово суворо, не ризикуйте», – наголосила Верещук.

Хто може отримати безплатні дрова у Краматорську

 

Краматорська міська територіальна громада затвердила Порядок надання допомоги у вигляді деревини паливної серед домогосподарств.

Паливну деревину можуть отримати окремі категорії громадян, які зареєстровані у Краматорську та які фактично проживають тут і внесені до відповідних держреєстрів.

В першу чергу допомога призначається:

  • особам з інвалідністю І групи;
  • особам з інвалідністю ІІ групи;
  • багатодітним родинам;
  • особам похилого віку, які отримують соціальну послугу «Догляд вдома» в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Краматорської міської ради;
  • особам які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям (в тому числі яким автоматично подовжено виплату допомоги на період дії воєнного стану);
  • особам які отримують державну допомогу на дітей – одиноким матерям (в тому числі яким автоматично подовжено виплату допомоги на період дії воєнного стану);
  • пенсіонерам, які досягли 60 років та більше.

Умови отримання даного виду допомоги та перелік необхідних документів наведено у додатку.

Звертатися по допомогу з готовим пакетом документів можна до УПСЗН за адресою вул. Героїв України, 23.

Крім того, працює гаряча лінія +38 (093) 234-30-22 (09:00-16:00, по буднях).

Як отримати дрова у Слов’янську

 

У Слов’янській громаді робота із забезпечення твердим паливом мешканців приватного сектору вже ведеться. Зокрема це стосується соціально незахищених громадян.

На ці цілі з місцевого бюджету вже виділили 5 млн грн, крім того, 4,9 млн надійшли з державного бюджету. Станом на 27 жовтня тверде паливо уже отримали 300 домогосподарств. Пелети, брикети або дрова видаються в тому разі, якщо житло обладнане пічним опаленням або має твердопаливний котел.

Голова МВА Вадим Лях нагадав, що написати заяву «на дрова» можна в центрі дитячої та юнацької творчості за адресою вул. Центральна, 39, з 9:00 до 15:00.

«Якщо ви знаєте маломобільних жителів громади, які не зможуть зробити це самостійно, повідомте їхні дані на гарячу лінію», – додав він.

Безплатні дрова для мешканців 8 областей: куди звертатися у Краматорську та Слов’янську - Фото №1

Онлайн-магазин ДроваЄ

 

Крім того, в Україні запрацював онлайн-магазин ДроваЄ. Він стане у пригоді тим, хто не підпадає під раніше зазначені категорії або/та має потребу придбати тверде паливо.

На цьому сайті можна купити деревину усього в декілька кліків.

Для замовлення потрібно:

  • зайти на ресурс та авторизуватися через електронний цифровий підпис або банк, яким користуєтеся.
  • вказати адресу доставки дров.

Потім система автоматично підтягне найближчі до вас лісгоспи та продукцію, яку можна замовити. Постачальники пропонують асортимент, який є в наявності, а вам залишається визначитися із видом та обсягом деревини, а також обрати функцію з доставкою чи без.

Після цього потрібно оплатити замовлення або чекати на дзвінок оператора для розв’язання питань з логістикою.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Світлана Федорівна
1 рік тому

А чому не в м.Констаньинівка Донецької обл.


Новини

Відео

Аналітика