Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ на Полтавщині об’єднав місцевих мешканців і переселенців

5586
коментарі відсутні

Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ на Полтавщині об’єднав місцевих мешканців і переселенців

У Новоселівській громаді, в мальовничому селі Рунівщина був організований благодійний ярмарок. Товари для нього власноруч виготовили дітлахи на заняттях у гуртках декоративно-прикладного мистецтва. Разом з місцевими їх відвідують також діти переселенців, які знайшли прихисток на Полтавщині.

Кошти, що були зібрані на ярмарку, будуть використані на користь Збройних Сил України. За кілька годин розпродажу новоселівці зібрали майже 20 тисяч гривень. Кожна дитина, яка долучилася до благодійного заходу – чи виготовляла вироби, чи готувала смаколики, чи торгувала, чи брала участь у концерті – відчула свою причетність до наближення Перемоги.

 

Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ на Полтавщині об’єднав місцевих мешканців і переселенців - Фото №1

До ярмарку готувалися цілий місяць    

Ідея провести ярмарок надійшла від дітей, які відвідують гуртки декоративно-прикладного мистецтва. Вони навчилися виробляти багато цікавих, яскравих та корисних речей. Але окрім рідних та знайомих цих виробів ніхто не бачить. Ось і вирішили поєднати приємне з корисним – провести розпродаж виготовлених власноруч речей, а всі кошти віддати на потреби українських захисників.

«Цю ідею ми обговорили з керівництвом громади, з батьками дітей, з дорослими майстрами – і почалася робота. До підготовки ярмарку долучилися всі шість клубів, які працюють у нашій громаді. Кожен гурток займався своїм напрямком. Хтось шив іграшки, хтось робив заколочки та обереги, хтось випікав рогалики. Творчі гуртки готували концертну програму», – розповила Юлія Загреба, начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Новоселівської сільської ради.

 

Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ на Полтавщині об’єднав місцевих мешканців і переселенців - Фото №2

 

Майже місяць дітлахи з радістю та натхненням власними руками створювали чудові іграшки. Вийшли м’які милі тваринки, монстрики, пташки – чудові аксесуари для сумки, рюкзака чи мобільного. Виробили багато інших різноманітних сувенірів, оберегів, ляльок. Також навчилися пекти «Рогалики по Рунівщинські» за місцевим рецептом, що передається з покоління до покоління, а спеціально для ярмарку ще й вивчили танець «маленьких кухарів».

 

Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ на Полтавщині об’єднав місцевих мешканців і переселенців - Фото №3

 

Свято для всієї громади

Організатори благодійного ярмарку зробили справжнє свято для мешканців громади та для переселенців. Про подію заздалегідь сповістили всі старостати, розмістили оголошення у віх селах. Тож на захід зібралося багато людей. Усі нарядні, причепурені, дехто у вишиванках, у віночках. 

На великій галявині розмістилися столи з виробами. Торгували ними діти-пластуни, які відвідують патріотичні гуртки. Також була проведена лотерея.

 

Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ на Полтавщині об’єднав місцевих мешканців і переселенців - Фото №4

 

Для відвідувачів провели різноманітні майстер-класи. Кожен бажаючий мав змогу навчитися створювати шедеври своїми руками.

 

Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ на Полтавщині об’єднав місцевих мешканців і переселенців - Фото №5

 

Впродовж всього заходу проходили виступи місцевих творчих колективів – як дитячих, так і дорослих. Лунали пісні, було багато танцювальних номерів. Навіть зробили флешмоб – маленькі артисти студії естрадно-спортивного танцю «Ритм» навчили відвідувачів танцювати український танок «Плескач».

 

Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ на Полтавщині об’єднав місцевих мешканців і переселенців - Фото №6

 

У такій святковій атмосфері люди активно долучалися до благодійної справи та залюбки купували вироби. Незважаючи на те, що коштували вони недорого, на ярмарку вдалося зібрати 19500 гривень. Найближчим часом їх передадуть на потреби української армії.

Попереду заплановано ще багато заходів для дітей. У Новоселівській громаді вирішили, що влітку всі гуртки продовжать працювати, щоб долучити малечу до цікавих спільних справ. Заняття проходять в ігровій формі, заради дитячого задоволення. Часто влаштовують виходи на природу, відпочивають, розмовляють, проводять спортивні змагання.

«Наші гуртки відвідують багато дітей із сімей переселенців. Всі вони відкриті, активні, талановиті. Місцеві діти із задоволенням приймають їх у свої колективи, знайомляться, дружать. Разом вони беруть участь у всіх заходах, що проводяться у нашій громаді. До речі, це стосується не тільки дітей, а й дорослих переміщених осіб. Наприклад, у цьому ярмарку родина переселенців передала свої вироби на благодійність», – повідомила Юлія Загреба.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: Новоселівська громада Полтавського району, Юлія Загреба


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика