Чергове перемир’я в зоні АТО, чи надовго?

4610
коментарі відсутні

Чергове перемир’я в зоні АТО, чи надовго?

30 березня о 00:00 в зоні проведення АТО набула чинності чергове перемир’я. Режим тиші приурочений майбутнім великодніх свят.

Сторони повідомили про те, що будуть виконувати в повному обсязі мінські угоди і дотримуватися режиму тиші, про початок якої було домовлено на чергових Тристоронніх переговорах контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

В ОБСЄ зазначили важливість дотримання режиму припинення вогню, а також дисциплінарних заходів у разі порушення домовленостей.

Крім того, наголошується, важливість відмови від наступальних дій і розвідувальних операцій, незастосування, в тому числі, відповідь вогню, а також відведення озброєння.

Про встановлення режиму припинення вогню  стало відомо 26 березня, після того як Тристороння  контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі домовилася про черговий режим припинення вогню на період великодніх свят.

Новий договір серед іншого передбачає:

  • застосовувати дисциплінарні заходи за порушення режиму припинення вогню;
  • відмова від наступальних дій і розвідоперацій;
  • незастосування відповідь вогню;
  • заборона на розміщення і застосування важкого озброєння в населених пунктах і в їх близькості.

Втім, у самопроголошеній ДНР вже встигли звинуватити Україну в порушенні домовленостей про припинення вогню.

«Українська сторона порушила «великоднє» перемир’я: з боку ВСУ нове перемир’я тривало 9,5 годин. О 09:35 ВСУ відкрили вогонь по напрямку села Комінтернове із застосуванням мінометів 120 мм», — заявив керівник представництва самопроголошеної Донецької народної республіки в Спільному центрі з контролю координації режиму припинення вогню (СЦКК) Руслан Якубов.

За його словами, вогонь також вівся з озброєння БМП і гранатометів.

Прес-центр штабу АТО поки не прокоментував ці звинувачення, загостривши увагу на тому, що в останню добу до пасхального перемир’я 29 березня позиції Збройних сил України були обстріляні 57 разів.

Загалом як показала практика минулого режиму припинення вогню, котре проголосили починаючи з 5 березня, подібні домовленості наразі є фікцією.

Так, з 5 по 9 березня загинули одразу троє українських військовослужбовців та ще один отримав поранення, про що повідомляв прес-секретар Міністерства оборони України з питань АТО Дмитро Гуцуляк.

У період з 26 по 29 березня загинули ще троє українських військових, що говорить про порушення режиму припинення вогню саме бойовиками, хоча звичайно ж не обходилося без вогню у відповідь. То ж гарантії дотримання перемир’я вельми ілюзорні.

До чого тоді звинувачення з боку бойовиків у порушенні перемир’я ЗСУ? Скоріш за все це щось на кшталт «морального алібі», котре має «надати право» бойовикам пояснювати власний вогонь по українським позиціям тим, що мовляв ЗСУ перші порушили перемир’я.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика