Дають не рибу, а вудку – переселенцям на Полтавщині допомагають знайти роботу

27388
коментарі відсутні

Дають не рибу, а вудку – переселенцям на Полтавщині допомагають знайти роботу

Близько року у Полтаві на базі громадської організації «Зміст» працює Центр адаптації внутрішньо переміщених осіб, який допомагає людям знайти роботу. Переселенцям, які виявили бажання залишитися на Полтавщині, якомога скоріше відчути, так би мовити, твердий ґрунт під ногами.

Основним напрямком роботи центру є допомога з працевлаштуванням нових жителів регіону, тобто максимальне залучення їх до життя міста та області. Адже вимушені переселенці не можуть розцінюватись як тягар для приймаючих громад. Навпаки, це нові фахівці, робочі руки, які готові показати свої вміння та поділитися досвідом.

І хоча зараз на ринку праці вакансій в декілька разів менше, ніж претендентів, співробітникам Центру адаптації ВПО вдається підбирати підходящу роботу для переселенців. В основному людей працевлаштовують у Полтаві, але не поодинокі випадки пошуку робочих місць в громадах області.

За період роботи Центру понад 2000 людей з-поміж ВПО звернулися за допомогою в пошуку роботі, з них близько 300 отримали повний комплекс послуг. Частина з них вже працевлаштована, решта чекають на підходящу вакансію. 

      

Потреба ВПО в роботі

 

Спочатку волонтерський центр «Зміст» працював, як багато інших, надаючи пряму гуманітарну допомогу переселенцям. Згодом було проведено аналітику потреб ВПО на підставі їх опитування. З’ясувалося, що переважна більшість людей бажають  знайти роботу на новому місці проживання. Тобто вони не хочуть виключно розраховувати на періодичні продуктові набори, а прагнуть отримати економічну незалежність. Однак у незнайомому місті складно зорієнтуватись на ринку праці, потрібна фахова допомога. Так був започаткований проєкт адаптації ВПО.  

«Допомога з працевлаштуванням стала одним з ключових напрямків нашого Центру. Ми співпрацюємо з місцевими працедавцями – як з великими підприємствами, так і з малим та середнім бізнесом, які повідомляють нам про свої вакансії та вимоги до шукачів роботи. Потім серед тих людей, які до нас звернулися, підбираємо кандидатів, що найкраще підходять на посаду. Ці послуги для внутрішньо переміщених осіб, котрі оселилися в Полтаві чи Полтавській області, є безплатними», – повідомила керівник проєкту Анна Півень.

 

Дають не рибу, а вудку – переселенцям на Полтавщині допомагають знайти роботу - Фото №1

Керівник проєкту Анна Півень

 

Вимушені переселенці, які хочуть знайти роботу, заповнюють форму онлайн або безпосередньо в Центрі. В анкеті повідомляють про свій фах, освіту, досвід роботи, навички та здібності. Потім людину запрошують на співбесіду з HR-фахівцем. Це менеджери з підбору персоналу з провідних місцевих компаній працюють у Центрі на волонтерських засадах. На підставі співбесіди анкета шукача роботи доповнюється додатковими даними, що дозволяють як найкраще підібрати вакансію.     

«Живе спілкування з HR-фахівцем дозволяє не просто скласти резюме, а отримати повний профіль людини – які в неї сімейні обставини, який графік роботи прийнятний, на яку заробітну плату розраховує тощо. Всі ці нюанси важливі, щоб допомогти переміщеній особі знайти підходящу роботу, а роботодавцям – потрібного працівника», – додала пані Анна.

З певною періодичністю для переселенців проводять тренінги з працевлаштування. HR-фахівці розповідають, як правильно скласти резюме, як підготуватись до співбесіди, як поводити себе, щоб скласти позитивне враження на працедавця.

 

Дають не рибу, а вудку – переселенцям на Полтавщині допомагають знайти роботу - Фото №2

 

«Для людей, які через війну були вимушені залишити свої дома, чи пережили обстріли, найголовнішою потребою є безпека. Однак не менш важливо, щоб переміщені особи відчували себе потрібними у нових громадах, розвивалися, комунікували з іншими та мали фінансову незалежність», – підкреслила Анна Півень.

 

Роботодавці підтримують переселенців

 

За декілька місяців роботи в Центрі адаптації ВПО напрацьована достатньо велика база вакансій. Цей список постійно оновлюється, оскільки організації та керівники компаній часто звертаються для того, щоб взяти на роботу внутрішньо переміщену особу.

«Центр адаптації вже співпрацює з понад 60 роботодавцями Полтави, для яких ми змогли знайти відповідальних працівників. Серед таких компаній «Аврора», «KONSORT», мережа АЗК «ОККО», «Епіцентр», кондитерська фабрика «Домінік» та інші», – повідомила менеджерка проєкту Валерія Новікова.

 

Дають не рибу, а вудку – переселенцям на Полтавщині допомагають знайти роботу - Фото №3

Менеджерка проєкту Валерія Новікова

 

Щодо претендентів на роботу, то найімовірніше працевлаштуватися бухгалтерам, охоронцям, водіям, продавцям, медсестрам. А ось вакансій юристів та економістів майже не трапляється. Втім Центр пропонує переселенцям перекваліфікацію – пройти навчання та отримати новий, затребуваний на ринку праці фах. Зокрема, спрямовують людей до громадської організації «Гореніє», яка навчає швейної майстерності.

 

Юридичні та психологічні консультації

 

Окрім допомоги з працевлаштуванням, Центр адаптації ВПО надає й інші безплатні послуги. Зокрема, проводить для переселенців психологічні тренінги та індивідуальні консультації. В штаті працюють два кваліфікованих психологи, які допомагають дорослим та дітям подолати стрес вимушеного переміщення, страхи та тривожні стани.

«Кілька разів на місяць ми виїжджаємо в громади області, щоб надати переселенцям психологічну підтримку. Така наша діяльність має попит як в Полтаві, так і в області. І це дуже приємно, бо свідчить про те, що люди нам довіряють», – підкреслила Анна Півень.

Не менш затребуваними є юридичні консультації, до яких Центр залучає фахових правників. Зазвичай переселенці звертаються за роз’ясненнями щодо компенсації за пошкоджене або знищене майно, відновлення втрачених документів, одержання пенсійних та соціальних виплат.   

Для запису на психологічні та юридичні консультації, а також за додатковою інформацією з працевлаштування можна звернутись за телефоном: +38(093)190-25-49. Або прийти особисто. Центр адаптації ВПО «Зміст» розташований за адресою: м. Полтава, вул. Гоголя, 38, ТРЦ «Метрополітен», укриття.

За новинами та оголошеннями організації слідкуйте в телеграм-каналі.  

Світлана Денисенко 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика