Дебальцеве – це Україна. Київ наполягає на дотриманні Мінських угод
Українська сторона Тристоронньої контактної групи по Донбасу порушила питання про повернення до лінії, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року. Про це повідомила у Facebook прес-секретар представника України в ТКГ, екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер за результатами засідання у Мінську, яке відбулося 20 вересня.
За її словами, на засіданні наголошувалося про неухильне дотримання «шкільного» перемир’я, звільнення заручників та вирішення екологічних проблем в ОРДЛО. У контексті безпеки українська сторона порушила питання про повернення до лінії, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року.
«Відповідно до цього документа, Дебальцеве має перебувати під контролем України, – нагадала Оліфер. – Крім того, вздовж непідконтрольної Україні частини українсько-російського кордону слід створити зони безпеки, а на півдні Донецької області має бути район, вільний від важкого озброєння та військової техніки – мова йде про населені пункти Кальміуське (колишнє Комсомольське), Кумачове, Новоазовськ, Саханка. Ці домовленості були досягнуті у 2014 – 2015 рр. і їх виконання є обов’язковим для РФ та ОРДЛО».
Також Дарка Оліфер повідомила, що українська сторона в черговий раз окреслила принципову позицію: вирішення питань безпеки – ключ до імплементації всіх складових Мінських угод. Стійкий режим припинення вогню, у тому числі і дотримання шкільного перемир’я – основне завдання підгрупи з безпеки.
На політичній підгрупі українські представники відновили вимогу про необхідність скасування указу президента РФ про визнання так званих «документів ОРДЛО» та інших нормативно-правових актів, прийнятих на його виконання. В черговий раз було порушено питання створення у рамках ТКГ нової робочої підгрупи з питань кордону та повернення під юрисдикцію України захоплених на території ОРДЛО підприємств та державного майна.
«На засіданні підгрупи з соціальних питань ми закликали до невідкладного вирішення екологічних проблем у ОРДЛО: мова йде про якнайшвидший допуск міжнародної групи експертів для вивчення можливих екологічних та інших наслідків підтоплення шахт у ОРДЛО. Домовленість про такий допуск була досягнута ще минулого року, проте представники ОРДЛО досі не пустили іноземних фахівців на ці підприємства. Водночас, українська сторона забезпечила відповідний допуск експертів на шахти, що знаходяться на підконтрольній Україні частині Донбасу», – зазначила Оліфер.
Прес-секретар Кучми також підкреслила, що у рамках гуманітарної підгрупи українська сторона передала представникам ОРДЛО своє бачення умов звільнення українських заручників. Зі свого боку, Україна готова до компромісу для звільнення наших громадян.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!