Децентралізація: хтось будує, а хтось нівечить
Ще одна потужна котельня на альтернативних видах палива будується в Дніпрі. Будується повністю за рахунок інвестора, який вклав в будівництво близько 27 мільйонів гривень. Про це повідомив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик. Зокрема, пан Юрій підкреслив:
«Ми – за енергонезалежність і поновлювані джерела енергії. Тому все нові котельні в області ми будуємо на альтернативному паливі виключно з місцевої сировини. Лушпиння соняшнику, яке раніше експортувалася в ту ж Польщу, тепер переробляється в пелети – особливі паливні капсули. І тепер нам не потрібно ні вугілля, ні мазут, ні, тим більше, газ.
Також можна забути про ліміти і борги Нафтогазу, що постійно накопичуються, і насолоджуватися економією – 90% від традиційного тарифу, включаючи опалення в будь-який час за потребою».
Нова котельня потужністю 6 МВт на пелетах з лушпиння соняшнику обігріє і дасть гарячу воду 9-ій міської лікарні Дніпра і трьом багатоповерхівкам поряд з лікарнею. Це вже другий наш такий проект, коли приватний інвестор подає тепло в житлові квартири. Це третя за потужністю котельня в Україні. Як підкреслив радник голови ДніпроОДА, перша і друга також побудовані в Дніпрі. Всі комплектуючі, крім насосів, – вітчизняного виробництва.
«Перетворювати відходи в доходи – правильно і приємно. Особливо, якщо це сприяє енергетичній незалежності країни. Ось так, крок за кроком, ми йдемо від старих неефективних газових котелень до нових, альтернативних, сучасним», – резюмує Юрій Голик.
Але разом з тим, радник голови Дніпропетровської обладміністрації звертає увагу на негативні моменти, що трапляються в роботі. Пан Юрій засмучений тим, що деінде жителі сприймають будівництво, як можливість вкрасти собі будматеріалів або понівечити обладнання:
«Наприклад, невідомі ніндзя вночі вкрали 1 км ж/д шляхів до асфальто-бетонного заводу в Девладовому [поблизу Кривого Рогу, ред.]. Або їх побратими, спалили одній з дорожньо-будівельних компаній каток за 40 000 євро в Покрові. Ще періодично чудить залізниця, що збирає по 100 вагонів з матеріалами і не пропускає їх на один із заводів, виставляючи при цьому штрафи за простій. Ну і просто милі люди, які вважають, що все, куплене за державний рахунок – це загальне і їх особисто одночасно.
Але ми віримо в себе і в людей. Як уже показала практика, тих, хто хоче змін і готовий мінятися сам, в нашій країні набагато більше. І це безцінне».
Отже, потужна розбудова, що базується на коштах, які отримали місцеві громади внаслідок децентралізації, на Дніпропетровщині триває. Але поки що, нажаль, процес зміни свідомості та підвищення рівня культури, котрий мав би відбуватися паралельно, поки що пасе задніх.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!