Діджиталізація в освіті – що саме змінюють в українських школах
16 жовтня 2020 року в Україні почали діяти Положення про дистанційну форму навчання. Це, за словами фахівців з Міністерства освіти і науки України, має розширити можливості для здобуття учнями шкіл загальної середньої освіти.
Цифрові технології та дистанційне навчання
Пандемія COVID-19 вплинула на різні соціальні сфери і процеси життєдіяльності людей, у тому числі й на освітній процес в Україні. Зокрема, питання дистанційної освіти та впровадження новітніх і цифрових технологій набуло більшої актуальності.
За даними Міністерства освіти і науки, навесні цього року вчителі та учні для дистанційного навчання найчастіше користувалися такими платформами, як Zoom, Skype, Viber, електронна пошта, Google Classroom та інше. Нині робота щодо впровадження більшої кількості цифрових технологій, які були б зручними для всіх учасників освітнього процесу, триває.
Так, наприклад, Міністерство освіти і науки України змогло домовитися з ТОВ «Майкрософт Україна» щодо безкоштовного використання центрів командної роботи Microsoft Teams for Education для налагодження онлайн-занять. Зокрема цей сервіс дозволяє наступне:
- організовувати онлайн-уроки з можливістю їхнього перегляду в будь-який час, створювати віртуальні класи, влаштовувати засідання педагогічних рад;
- створювати закриті чати для спілкування;
- організовувати відеоконференції з підключенням до 300 учасників;
- створювати цифрові зошити та журнали успішності;
- здійснювати оцінювання, планування завдань, контроль їх виконання;
- формувати розклади;
- додавати електронні підручники або освітні ігри та інше.
Спільно з Міністерством цифрової трансформації України та міжнародними партнерами нині вирішується питання щодо продовження та модифікації проєкту «Всеукраїнська школа онлайн». Платформа створена на базі OpenEdX. Зокрема, її використовують освітні заклади Іспанії, Ізраїлю, Польщі, Саудівської Аравії та інші.
На цьому ресурсі збиратимуть відеоконтент, тестові завдання, матеріали для вчителів, курси для підвищення кваліфікації тощо. Нині існує демо-версія платформи. За інформацією Міністерства освіти і науки, наразі триває закупівля необхідного контенту.
Електронні журнали та щоденники
Нині в закладах загальної середньої освіти розпочато тестування е-журналів та е-щоденників. Для цього триває випробування безкоштовного програмного забезпечення, яке розроблене на базі державної системи АІКОМ. Для тестування нових електронних додатків з кожної області обрали до трьох закладів освіти.
По завершенню етапу державні е-журнали та е-щоденники стануть доступними всім українським школам. У МОН планують, що це буде можливим вже у листопаді 2020 року.
Також ті школи, які почнуть користуватися електронними додатками, зможуть відмовитись від їхніх паперових аналогів. До того ж для вчителів, батьків та учнів підготують роз’яснення та відеоінструкції щодо використання нових цифрових інструментів.
Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!