Для відновлення лісу на Лиманщині знадобиться 70 років

Упродовж останніх тижнів внаслідок обстрілів майже щодня горять ліси Лиманської громади на Донеччині. Від початку травня понад 1200 гектарів Лиманського лісу згоріли. Днями вогнеборці майже вісім годин гасили одну з пожеж на площі 13 гектарів, ще одну — локалізували. Робота ускладнюється тим, що коли прибувають пожежні загони на ліквідацію вогню, вони стають ціллю й їх обстрілюють, розповів директор ДП «Лиманське лісове господарство» Олексій Приходько у коментарі «Суспільне Донбас».

За його словами, горять соснові дерева, і впродовж травня лісові пожежі охопили близько 600 гектарів на Лиманщині. При цьому є й такі що нині тривають, а гасіння пожеж ускладнюється обстрілами з боку загарбників. Зокрема нещодавно у ДСНС побило машину під час обстрілу. Серед співробітників лісгоспу не було втрат.

Пожежі зараз гасять, локалізуючи шляхом обпахування. Працюють три трактори з пожежним плугом та три бригади співробітників ДСНС, які займаються розмінуванням.

У Ямпільському лісництві за місяць вигоріло все

Попри те, що доступу до цих територій немає і не працює відеоспостереження, наслідки пожеж відстежуються.

«У Ямпільському лісництві за місяць вигоріло все. Точно сказати не можу, бо це зона активних бойових дій, однак шляхом супутникового моніторингу, можу зробити висновок, що все вигоріло. Там близько дев’яти тисяч гектарів лісу. У нас не було дощу з весни. Ще й постійні обстріли додались. Зараз відсутня можливість швидкого виявлення пожеж, бо не працює система відеоспостереження, яка була раніше. Навіть в тих умовах, які були раніше, загасити пожежі, було б важко», — розповів Олексій Приходько.

Читайте також: Екосистема Донеччини: як вплинула війна і що можна робити для відновлення зараз

Лісгоспу не вистачає техніки та працівників, бронювання не розглянуто

За словами директора ДП «Лиманське лісове господарство», лісгоспу не вистачає техніки та працівників, до того ж, все заміноване. На 27 тисячах гектарів Лиманського лісгоспу працює державна лісова охорона, а це лише 7 людей. Лісгоспу вкрай потрібні водії та трактористи, однак тут немає бронювання і люди не йдуть. При цьому до підприємства належать три лісництва: Ямпільське, Дробишевське та Лиманське. Це близько 17 тисяч гектарів соснових насаджень та 10 тисяч — листяних.

«Штат укомплектований на 10%. Обстріли по працівникам призводять до того, що у нас зменшується можливість для гасіння пожеж. Наше підприємство не має бронювання. Тому люди не влаштовуються. В нас є техніка, на яку ми можемо посадити людей. З питання бронювання я звертався до Державного агентства лісових ресурсів, ми підготували документи восени, в жовтні подали вперше. Ми подавали три пакети документів, наразі це питання не вирішене. Нас мають визнати стратегічним підприємством. Є критерії підприємств, які підлягають бронюванню. Ми підлягаємо бронюванню по цих критеріям, однак Держагентство не розглянуло та не передало далі ці відомості», — розповів Приходько.

Читайте також: На 31 мільярд гривень завдала шкоди росія довкіллю Донеччини та Луганщини

Скільки треба часу, аби відновити ліси на Лиманщини

Директор ДП «Лиманське лісове господарство» розповів, що буде з деревами, які пошкоджені лісовими пожежами

«Ліс вигорів по-різному. Деякі дерева пошкоджені до всихання, деякі — ще можуть вижити. Залежно від того, яким чином пошкоджене дерево, загиблі — мають видалити та спрямувати на дрова, фортифікації, на дошку, а на їх місці або буде висаджене нове дерево, або ліс має відновитись сам внаслідок самосіяння», — пояснив Олексій Приходько.

Посадити все можна за 9-10 років, однак на повне відновлення піде близько 70 років.

«Середній вік цих лісів 60 років. Для того, щоб відновити ці ліси в такому вигляді, як вони були до початку повномасштабного вторгнення потрібно буде близько 70 років. Ми можемо приблизно засаджувати дві-три тисячі гектарів на рік, якщо будуть сприятливі умови. За дев’ять-десять років посадити все можна та плюс 60 років, щоб дерева виросли до такого вигляду, як було до цього» — підсумував директор ДП «Лиманське лісове господарство».

Читайте також: Капіталіна Пасікова: «Поки що важко говорити про відновлення довкілля, але вже зараз треба думати, як це відбуватиметься»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies