Документалку про робоклуб з Вугледару зніматимуть на Docudays UA – 2023

7809
коментарі відсутні

роботоклуб Вугледар

Про Робоклуб з Вугледару зніматимуть документальне кіно. Хочуть розказати про можливості дітей для розвитку, про варіанти диверсифікації економіки та важливість участі молоді в міжнародних проєктах і конкурсах.

 

Робототехніка для молоді

 

До початку широкомасштабного вторгнення у шахтарському місті успішно розвивався гурток «Робоклуб Вугледар», де школярі займались робототехнікою та програмуванням.

Громадська активістка Анна Теличко, яка вісім років тому переїхала до Вугледару з окупованого Донецька, зуміла з часом вибудувати цілу мережу робоклубів. Окрім Вугледару такі гуртки відкрились у Кураховому, Волновасі, Новотроїцькому. Учні представляли Донеччину та всю Україну на міжнародних змаганнях з робототехніки, звідки привозили призові місця.

Чекали на поїздку в березні до Маріуполя, де мали пройти змагання, а також зустрічі по стартап-проєктам.

 

Документалку про робоклуб з Вугледару зніматимуть на Docudays UA – 2023 - Фото №1

Робоклуб Вугледар на фестивалі в Києві. Джерело: Робоклуб Вугледар

 

Війна змінила усі плани

 

Усе змінилось 24 лютого поточного року. Вугледар обстріляли першого ж дня війни, влучили в будівлю лікарні, поруч загинули люди. Анна Теличко разом з родиною відразу виїхали з Вугледару, надто близько знаходиться місто від лінії зіткнення. Спочатку переїхали до більш тихого Мирнограду. А коли на Донеччині почали закликати до евакуації, то виїхали на захід України.

З перших днів війни громадські активісти та волонтери почали допомагати людям, що залишались жити у Вугледарі. Тут закрились магазини та аптеки, людям ніде купити їжу та ліки, пропав зв’язок, вода та світло. Місто постійно потерпає  від обстрілів.

 

Документалку про робоклуб з Вугледару зніматимуть на Docudays UA – 2023 - Фото №2

Джерело: Волноваська РДА

 

Волонтерство заради вугледарців

 

Команда співробітників, тренерів та сім’ї учнів освітнього центру «Робоклуб Вугледар», хто виїхав до безпечного місця, почали активно займатись волонтерською діяльністю, організовуючи доставку гуманітарних вантажів для мешканців міста.

 

Документалку про робоклуб з Вугледару зніматимуть на Docudays UA – 2023 - Фото №3

Джерело: ФБ Анни Теличко

 

За цей час у рамках діяльності ГО «Територія сталого розвитку», яку очолює Анна Теличко, було доставлено більше 20 тон найнеобхіднішої допомоги. Це продукти харчування, питна вода, засоби гігієни, генератор, повербанки, ліхтарики та навіть термінал Starlink від Ілона Маска.

 

Документалку про робоклуб з Вугледару зніматимуть на Docudays UA – 2023 - Фото №4

Джерело: ФБ Анни Теличко

 

Робоклуб з Вугледару – нове життя у безпеці

 

Приміщення освітнього центру «Робоклуб Вугледар» було зруйноване внаслідок обстрілу, навчальне обладнання втрачене. Вщент усе розбите у Волновасі. Новотроїцьке – під окупацією і що там з робоклубом, поки невідомо. Частину комплектів для занять робототехнікою вдалось вивезти з Курахового.

 

Документалку про робоклуб з Вугледару зніматимуть на Docudays UA – 2023 - Фото №5

Пряме влучання в робоклуб у Вугледарі. Джерело: ФБ Павла Кириленка

 

Продовжуючи працювати на гуманітарному напрямку, Робоклуб з Вугледару продовжує навчальний процес. Діти готуються до змагань, а дорослі розмірковують, як організувати «живе» навчання та посилити дистанційне.

Робототехніка – це дрібна моторика, набагато ефективніше проводити живі заняття. При цьому по всій країні лунає сирена, ситуації з обстрілами непередбачені. Складно організувати навчальний процес. До того ж, треба приміщення, де розміститись робоклубу в евакуації. Відновити заняття команда Робоклубу Вугледара має намір у Ровенській області.

 

Документалку про робоклуб з Вугледару зніматимуть на Docudays UA – 2023 - Фото №6

Відкриття робоклубу в Новотроїцькому. Джерело: A-robot

 

Кіно про робототехніку

 

Нещодавно команда Робоклубу отримала неочікувану звістку – проєкт увійшов до числа переможців конкурсної програми Civil Pitch 2.0  та стане учасником Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 2023.

«У нас з’явилась ще одна можливість розповісти про місто Вугледар, про робототехніку і програмування, про розвиток дітей, про учасників дитячих команд, які представляють Україну на міжнародних змаганнях і, нажаль, про війну у нашій рідній Україні», – каже авторка проєкту Анна Теличко.

 

Документалку про робоклуб з Вугледару зніматимуть на Docudays UA – 2023 - Фото №7

Джерело: Фб Анни Теличко

Тепер команда зніматиме документальне кіно «Робототехніка у шахтарському містечку», яке покажуть під час фестивалю наступного року.

 

Робоклуб з Вугледару чекає на свого режисера

Заявку на участь у конкурсі Civil Pitch 2.0 команда роботклубу подавала в січні 2022 року. Мали намір розповісти про дітей у невеликому шахтарському місті, показати трансформацію вугільних регіонів, можливості для інновацій           та інвестицій. Дати зрозуміти, що навіть у таких умовах можна і треба шукати сучасні напрямки розвитку не тільки маленької території, а взагалі України.

На початку березня мали б відібрати учасників для воркшопів та пітчингу, а наприкінці березня оголосити та нагородити фіналістів. Але через повномасштабне воєнне вторгнення окупантів на територію України конкурсну програму Civil Pitch 2.0 довелося змінити, організатори скоротили пітчинги та воркшопи. Попросили трансформувати заявки з урахуванням поточної ситуації.

У результаті команда проєкту отримала 150 заявок, з яких журі обрало 4 проєкти, що отримають гранти на виробництво фільмів. Серед них – фільм «Робототехніка у шахтарському містечку».

 

Документалку про робоклуб з Вугледару зніматимуть на Docudays UA – 2023 - Фото №8

Джерело: Docudays.ua

 

Довелось змінити концепцію й кіно «Робототехніка у шахтарському містечку». Хоча всі опинились у складних умовах, триває війна, аде дітям треба розвиватись, треба шукати напрямки ,як пережити ці часи. Хоча батькам  і складно, треба займатись розвитком дітей. Учасники та учасниці робоклубу виїхали та готуються до змагань з робототехніки та програмування. У фільмі хочуть показати й Вугледар, якщо за безпекової ситуації вийде туди поїхати. Місцеві жителі з нетерпінням чекають можливості повернутись та відбудовувати рідне місто.

 

Читайте також: Поліція Донеччини рятує мешканців Вугледара від голодної смерті

 

Умовою отримання фінансування є прем’єра готового фільму на 20-му Docudays UA у 2023 році. Крім фінансової підтримки, кожна команда отримає супровід від міжнародних тьюторів, які допоможуть пройти всі етапи створення фільмів. До кінця року має бути відзняте й документальне кіно «Робототехніка у шахтарському містечку». Команда чекає на свого режисера, який допоможе з кіно.

 

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика