Докупити страховий стаж: скільки коштує трудовий стаж і що він дає
Пенсійна реформа ввела поняття страхового стажу – періоду, за який до Пенсійного фонду сплачувалися страхові внески, тобто відрахування від офіційної заробітної плати. І майбутні пенсіонери зможуть отримувати пенсію лише при умові наявності достатнього страхового стажу.
Що робити, якщо його не вистачає? Держава дозволяє «купити пенсійний стаж». Але це не дешеве задоволення.
Ситуація №1: при виході на пенсію не вистачає 1 року страхового стажу
Припустимо ви самі чи ваші батьки досягли пенсійного віку, але в Управлінні Пенсійного фонду сказали про нестачу одного року того самого страхового стажу. Можна, звичайно, піти ще попрацювати. Причому обов’язково з умовою офіційного працевлаштування. А бажано – ще й з непоганою заробітною платою. Але багато хто задається питанням: чи можна докупити стаж для пенсії? Тобто купити той самий рік страхових внесків або, за необхідності, більший період.
Розбираємося, як купити трудовий стаж. Сама процедура виглядає таким чином: в Державній фіскальній службі, тобто в податковій інспекції, треба укласти договір про добровільну сплату єдиного соціального внеску. Обов’язково зазначити бажаний час сплати внесків. А потім внести кошти через установу будь-якого банку.
“У людини є можливість сплатити внески за попередні періоди. Проте сума внеску буде становити 2 розміри мінімальної страхової сплати”, – говорить очільниця Пенсійного фонду Лариса Макаренко.
Скільки коштує рік стажу?
В цифрах це виглядає так: у грудні 2019 року мінімальний страховий внесок становить 918,06 гривень, а його подвійний розмір – це 1836,12 гривень. Саме таку суму доведеться сплачувати майбутньому пенсіонеру за кожний місяць того періоду, за який він хоче «купити страховий стаж». Тобто якщо не вистачає одного року страхового стажу для пенсії, то будьте готові заплатити більше 22 тисяч гривен.
Не слід забувати, що з січня 2020 року зростає розмір мінімальної заробітної плати. Тому, якщо не вистачає стажу для пенсії, треба бути готовим до збільшення суми страхових внесків.
До речі, розбираємося, скільки треба стажу щоб піти на пенсію. В Україні впроваджується реформа, тому щороку підвищують планку – який повинен бути стаж роботи, щоб мати право отримувати пенсію від держави. Взагалі, що означає страховий стаж? Це той період, за який до Пенсійного фонду надходять страхові внески. Тобто роботодавець у разі офіційного працевлаштування чи застрахована особа особисто вносять кошти в фонд на пенсії нинішнім пенсіонерам. І при наявності страхового стажу в 30 або навіть 35 років (таким буде поріг в 2028 році) будуть мати можливість отримувати пенсію від держави. Отже питання «як купити стаж до пенсії» може бути актуальним для багатьох людей, які сьогодні працюють неофіційно.
Ситуація №2: офіційно безробітний прагне не втратити право на пенсію
Всі, хто працює неофіційно, або не працює взагалі, можуть розраховувати на пенсію, якщо будуть самостійно сплачувати страхові внески. Зробити це можна за тією ж процедурою: укласти договір з Державною фіскальною службою та вчасно вносити кошти.
Скільки? Мінімум 22% від мінімальної заробітної плати. У грудні 2019 року ця сума ще становить 918 гривень 06 копійок. Але з січня 2020 року відрахування до Пенсійного фонду збільшаться – потрібно буде сплачувати 1039,06 (22% від мінімальної зарплатні). Або більше, якщо є таке бажання.
“Максимальна сума сплати страхових внесків зараз встановлена в розмірі близько 15640 гривень”, – розповіла Лариса Макаренко.
Проте більшість застрахованих обирає все ж таки мінімальний поріг страхових внесків. Адже на даний час діє солідарна система загальнообов’язкового державного страхування. І суми, які сплачуються до Пенсійного фонду, йдуть на виплату пенсій теперішнім пенсіонерам, а не самим застрахованим.
Наталія Боровська, “Донеччина. ЗмІни”
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Скільки коштує рік стажу соціального на даний час тобто за 2020 рік .Дякую
Пенсійні чиновники жирують за рахунок наших пенсійних внесків і наших обкрадених пенсій. Обкрадають пенсіонерів і ні в чому собі не відмовляють, … і ніякого за ними контролю. Брехали у відписках та відмовлялися надавати відомості по своїх заробітних платах.
Нараховують собі різні види премій, які багаторазово перевищують їх оклади.
Наприклад, в судовій справі № 380/12268/20 були задіяні 21 чиновників ПФУ: 1-на чиновниця з ПФУ та 20 з ГУ ПФУ у Л/о, але пенсіні злодії справно нараховували собі премії – «за інтенсивність» та інші види премій за обкрадання наших пенсій.
Профспілка вимушена була неодноразово звертатися в ПФУ, УКЦ, щоб отримати ці відомості по їх заробітних платах, але повний список по зарплатах запитуваних пенсійних злодіїв так і не отримали – чиновники вигадали, щоб профспілка платила їм за запитувану інформацію, надіслали сторінки з одностороннім друком та неповно заповнені.
https://ibb.co/C7wvqhc
https://ibb.co/zQtZ8Cc
https://ibb.co/BN3WhW9
https://ibb.co/3vXrTNb
https://ibb.co/CBbZsgK
https://ibb.co/Dg9T9wW
https://ibb.co/C7wzyV8
https://ibb.co/PDkqRvr
https://ibb.co/Cb4XsWQ
https://ibb.co/HHQkdwK
https://ibb.co/ZWNcG4g