Донеччина роззброюється: жителі здають міни, снаряди та диверсійні схрони
Лише за три тижні громадяни принесли до поліції 16 гранат, 136 одиниць зброї, 6 снарядів та 2 міни, а також півтори тисячі набоїв – з таким результатом завершився позачерговий місячник добровільної здачі зброї, оголошений керівництвом поліції Донецької області.
Профілактичні заходи щодо добровільного роззброєння населення тривали з 7 по 31 серпня, повідомляє прес-служба відомства.
«Мета проведення місячника добровільної здачі зброї – припинити незаконний обіг зброї на території Донецької області й попередити її виток за межі регіону, аби не допустити загибелі та травматизму при поводженні з небезпечними предметами», – йдеться в повідомленні.
В період місячника громадяни здавали до поліції як мисливську та саморобну зброю, що зберігалася незаконно, так і предмети масового ураження. Бойові «трофеї» жителі зазвичай підбирали в лісосмугах або просто у себе на городі.
Так, в Покровський відділ поліції звернувся 26-річний хлопець, який знайшов диверсійний схрон. Арсенал зброї він викопав у власному домогосподарстві, яке придбав в грудні 2014 року в селі Удачне Покровського району. В поліетиленовому пакеті знаходилися автомат Калашникова, пістолет Макарова з пошкодженим номером, набої до них та дві осколкові гранати.
А мешканець Новогродівки здав селидівським правоохоронцям гранату Ф-1, яка містить в собі до 300 вбивчих осколків, та ящик з запалами до гранат РГД-5.
Всього громадяни здали 2 одиниці зброї армійського зразку, 6 – нарізної мисливської та 73 – гладкоствольної мисливської зброї, 4 одиниці саморобної вогнепальної зброї, а також іншу зброю. Також здано 5 засобів ініціювання вибуху, 19 запалів, понад 460 набоїв армійського зразку та більше тисячі мисливських.
Згідно із законом, всі власники нелегальної зброї, боєприпасів та вибухових пристроїв будуть звільнені від кримінальної відповідальності. Заходи щодо припинення нелегального обігу зброї, боєприпасів та вибухівки тривають.
«У будь-який час жителі Донеччини можуть добровільно здати небезпечні предмети, що зберігаються незаконно, до поліції, – зазначається в повідомленні прес-служби. – Це дає право бути звільненим від кримінальної відповідальності, відповідно до ст.263 Кримінального кодексу України, яка передбачає позбавлення волі від 3 до 7 років за носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу».
В поліції нагадують, що мисливську зброю, володіння якою не заборонено законом, можна оформити в особисту власність.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!