Донеччина рухається від відновлення до розвитку
В Краматорську проходить Міжнародний економічний форум «Discover Dn.Ua», який зібрав понад п’ятсот гостей – підприємців, міжнародних партнерів та потенційних інвесторів. Протягом двох днів на панелях форуму учасники отримують інформацію та обмінюються думками щодо потенціалу Донецької області та напрямків розвитку регіону.
Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський вважає, що прийшов час переходити від ліквідації руйнувань до розбудови нової структури Донеччини. «Головна мета нашого форуму – показати, що Донецька область розвивається, і сюди можна вкладати гроші. Зараз є шанс для багатьох створити успішний бізнес. Звичайно, це ризикові інвестиції, але саме вони дають більше профіту. В свою чергу влада на всіх рівнях має показати інвесторам, особливо іноземним, що вона є партнером бізнесу, а не перешкодою», – сказав губернатор.
Зокрема, керівництво області намагається залучати інвестиційні ресурси шляхом створення індустріальних парків. Це коли влада бере на себе «бюрократичну частину» організації бізнесу, яка містить погодження з обленерго, облгазом та іншими структурами, а інвестор займається виключно організацією виробництва. Найближчим часом в Донецький області можуть з’явитися п’ять таких індустріальних парків – в Лимані, Костянтинівці, Слов’янську, Маріуполі та Торецьку.
Однією з головних подій форуму стала презентація інтерактивної мапи розбудови інфраструктури Донеччини. Вона відображає всі інфраструктурні проекти, які плануються або вже реалізуються в області. Також дискутувалися основні напрямки розвитку регіону, які повинні стати основою «Стратегій розвитку Донецької області до 2040 року». Крім того, обговорювалась можливість створення кластерів – наприклад, IT-технологій, швейного, керамічного виробництва тощо.
Багато уваги приділялося проблемам і успіхам малого та середнього бізнесу. Створення й посилення підприємництва є важливою рухомою силою нової Донеччини. Підтвердженням цієї тези стала експозиція товарів, які виробляють недавно створені мали підприємства.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!