«Допомога завжди поруч»: Нові підходи до надання соціальних послуг у Старобільській громаді

6411
коментарі відсутні

Допомога завжди поруч Старобільськ

Проєкт «Допомога завжди поруч», який має на меті вдосконалення соціальної підтримки вразливих груп населення, розпочався наприкінці минулого року у Старобільській громаді на Луганщині.

Завдяки фінансовій участі німецького уряду, соціальні послуги будуть максимально наближені до жителів віддалених населених пунктів громади. Людям, які опиналися у скрутному становищі, надаватимуть комплексну підтримку шляхом розвитку мобільних, інтеграційних та соціалізуючих послуг.

Старобільська громада – єдина в Луганській області, що була обрана для участі у проєкті «Допомога завжди поруч», який реалізує ГО «Центр спільного розвитку «Дієва громада» спільно із соціальними службами виконкому Старобільської міської ради.

З яких компонентів складається проєкт, як він просувається та чи налагоджено співпрацю громадськості з місцевою владою, розповіла голова «Дієвої громади», керівниця проєкту «Допомога завжди поруч» Оксана Очкурова.

 

Навчання та тренінги

 

Першим компонентом проєкту є навчання соціальних працівників і фахівців із соціальної роботи новітнім технологіям з якісного надання соціальних послуг.

«Кожного місяця ми проводимо з соцпрацівниками тренінги, які мають посилити їх навички. Це тренінги із профілактики професійного вигорання. Ми навчаємо особливостей роботи з людьми похилого віку, з особами з інвалідністю. Також передбачений курс із надання домедичної допомоги та медичного догляду за паліативно хворими. Ці нові знання розширять їх професійні навички та посилять їх емоційну сталість», – пояснила Оксана Очкурова.

 

«Допомога завжди поруч»: Нові підходи до надання соціальних послуг у Старобільській громаді - Фото №1

Тренінги з психологічної сталості проводяться для соціальних працівників

 

 

Також заплановані тренінги з мешканцями віддалених населених пунктів Старобільської громади. У фокусі люди, які потрапили у складні життєві обставини. Це можуть бути сім’ї з дітьми, або люди похилого віку. Тому тренінги розраховані на різні вікові категорії. Одним потрібно розповісти про поняття гендерної рівності чи про розв’язання сімейних конфліктів, інших навчити комп’ютерній грамотності.

Багато людей літнього віку потребують елементарних комп’ютерних знань, щоб спілкуватись з рідними, які знаходяться далеко, оплачувати комунальні послуги у зручний спосіб, користуватись адміністративними послугами онлайн.

«Великий пул наших тренінгів спрямований на волонтерів. Це люди, які хочуть допомагати нужденним, а також представники громадських організацій, які працюють із соціально незахищеними верствами населення. Ми навчимо їх надавати соціальні послуги професійно, щоб у майбутньому вони могли вести підприємницьку діяльність у цьому напрямку», – додала керівниця проєкту.

 

Мультимедійні кімнати

 

Друга складова проєкту «Допомога завжди поруч» – створення чотирьох мультимедійних кімнат у селах Калмиківка, Половинкине, Підгорівка та Лиман Старобільської громади. Ці населені пункти були обрані за рекомендацією комунального терцентру соціальних служб як найбільш віддалені, мешканцям яких складно дістатись центру для вирішення своїх соціальних проблем.

У таких кімнатах соціальні послуги будуть максимально наближені до мешканців. Для цього тут будуть за графіком працювати фахівці Старобільського центру соціальних служб, надаючи допомогу з інформування, консультування, соціальної адаптації тощо.

Також у цих кімнатах люди похилого віку, особи з інвалідністю та соціально незахищені особи зможуть навчатися комп’ютерній грамотності, громадській безпеці та захисту себе та інших від шахрайських дій, протидії домашньому насильству та отримувати багато інших навичок.

«Старостати цих сіл виділяють приміщення, які ремонтуються за рахунок місцевого бюджету. Водночас за рахунок проєкту ми закуповуємо меблі, обладнання та комп’ютерну техніку. Ми вже відвідали всі приміщення, обговорили зі старостами потребу в облаштуванні. В одному селі кімнату вже відремонтовано, тож можемо приступати до її оснащення. Решта потребують ремонту», – зазначила Оксана Очкурова.

 

«Допомога завжди поруч»: Нові підходи до надання соціальних послуг у Старобільській громаді - Фото №2

Голова «Дієвої громади» Оксана Очкурова (на фото ліворуч) у Підгорівці презентує старості Наталії Каркавенко календар роботи мультимедійної кімнати

 

 

Команди побутової допомоги

 

Третім компонентом програми є запровадження роботи мультидисциплінарної команди – такої собі групи побутової допомоги. Багато людей похилого віку та осіб з інвалідністю не в змозі самостійно впоратися з простими роботами у побуті. У такому разі їм допоможе команда, до складу яких увійдуть медична сестра, перукар, робітник з комплексного обслуговування, водій.

Вони працюватимуть за моделлю «Соціального мобільного офісу», виїжджаючи до людей у віддалених селах та допомагаючи їм по господарству, чи виконуючи нескладні медичні маніпуляції за призначенням лікаря. Вже зараз приймаються заявки від людей, яким потрібна така допомога, щоб скласти план роботи команди.

Кадрове забезпечення мультидисциплінарної команди покладено на Старобільський терцентр соціального обслуговування. Також громада надає автомобіль для виїздів до людей. З боку проєкту «Допомога завжди поруч» буде придбано необхідне обладнання – зокрема, для роботи перукаря, медичної сестри та хатнього працівника.

 

«Допомога завжди поруч» та виконання «соціальної» стратегії

 

За підтримки міжнародних донорів у Старобільській громаді було розроблено Стратегію розвитку системи соціального захисту населення на 2021-2023 роки. У рамках проєкту «Допомога завжди поруч» Центр спільного розвитку «Дієва громада» здійснюватиме моніторинг реалізації даної стратегії.

«Нам, як громадськості, дуже цікаво, наскільки вона дієва, наскільки відповідає потребам громади, як імплементуються її пункти, який ефект приносять. Тому ми створюємо робочу групу, яка надасть відповіді на ці питання, у тому числі – завдяки анкетуванню мешканців. У разі необхідності розробимо рекомендації щодо удосконалення стратегії», – сказала Оксана Очкурова.

Керівниця проєкту окремо наголосила, що місцева влада всіляко сприяє  втіленню проєкту. Адже допомога міжнародних донорів, яка надається через громадську організацію, зміцнює соціальну сферу та дуже потрібна жителям громади, багато з яких потребують сторонньої підтримки.

 

«Допомога завжди поруч»: Нові підходи до надання соціальних послуг у Старобільській громаді - Фото №3

 

 

Проєкт «Допомога завжди поруч» реалізує ГО «Центр спільного розвитку «Дієва громада» в партнерстві зі Старобільською міською територіальною громадою та КУ «Старобільській територіальний центр соціального обслуговування» у рамках «Програми ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», що співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика