«Дорога життя» під обстрілами, проте жителі Лисичанська продовжують отримувати допомогу

12555
коментарі відсутні

пожежа в Лисичанську

Російські війська штурмують Лисичанськ, намагаючись отримати контроль над всією Луганською областю. Обстріли стали найпотужнішими, «Дорога життя» – ділянка траси від Бахмута до Лисичанська, наразі знаходиться під контролемЗСУ, але під постійними обстрілами окупантів. Ворог гатить майже по всьому місту безперервно, кожну хвилину прилітає щось важке.


Як виживають лисичани, які залишилися, звідки отримують допомогу, що відбувається зараз у місті, в ефірі всеукраїнського телемарафону розповів керівник Лисичанської військово-цивільної адміністрації Олександр Заїка.

«Ситуація дуже складна, але наші українські військові потужно тримають Лисичанськ. Намагання російської армії  обійти місто та зайти з півдня та заходу, аби уникнути форсування Сіверського Донця, не мають успіху. Адже наша артилерія не дає шансів на реалізацію цього плану. Тому я впевнений, що нам треба трішечки часу – і ми підемо вперед», – наголосив очільник міста.

За його словами, у Лисичанську на 60 відсотків зруйнована житлова забудова та комунальна інфраструктура. З підвозом води допомагають ДСНС, харчі є. В місті немає світла, газу, електроенергії, телефонного зв’язку та інтернету. Про ситуацію в Україні та на фронті навколо них люди дізнаються від співробітників поліції та волонтерів.

Утім комунальні служби продовжують працювати – принаймні прибирають вулиці міста та вивозять сміття.

«Я називаю їх «лисичанські Кіборги», тому що люди в таких надважких умовах роблять свою справу», – поділився Олександр Заїка.

Співробітники комунальних служб, окрім своїх прямих обов’язків, ще й роздають гуманітарку по адресах. Люди отримують пакунки з їжею прямо в себе вдома.

 

«Дорога життя» під обстрілами, проте жителі Лисичанська продовжують отримувати допомогу - Фото №1

 

Лисичанців підтримують

 

За інформацією Олександра Заїки, зараз у Лисичанську проживає приблизно 20 тисяч мирних мешканців. До початку повномасштабного вторгнення росії тут жило 97 тисяч осіб. Люди, що залишилися, розпорошені по різних районах міста, що ускладнює надання їм гуманітарної допомоги.

Також ворог підступно б’є по укриттях, де ховаються цивільні. Тому поліції та рятувальникам, які продовжують працювати у місті, доводиться часто міняти дислокацію сховищ.

Від голодної смерті людей рятує те, що кожного дня до обстріляного міста підвозять допомогу. З ризиком для життя привозять їжу, питну воду, ліки. Доставляти  життєво необхідні вантажі допомагають співробітники ДСНС та Нацполіції. Навіть попри те, що внаслідок потужних обстрілів їхня техніка посічена осколками та виходить з ладу.

 

«Дорога життя» під обстрілами, проте жителі Лисичанська продовжують отримувати допомогу - Фото №2

 

На початку червня до Лисичанська доставили систему очищення води. Після того, як російські загарбники зруйнували потужності водоканалу, місто залишилося без централізованого водопостачання. Тепер рятувальники займаються підвезенням технічної та питної води в цистернах до стаціонарних ємностей великого тоннажу, які встановлені в місті.

Аби люди могли отримувати якісну питну воду, міжнародні партнери надали рятувальникам сучасну систему очищення. Обладнання, яке може знезаражувати одразу великий об’єм води, вже встановлено в Лисичанську.

 

«Дорога життя» під обстрілами, проте жителі Лисичанська продовжують отримувати допомогу - Фото №3

 

«Дорога життя» Лисичанськ-Бахмут

 

Олександр Заїка повідомив, що «Дорога життя» – ділянка траси від Бахмута до Лисичанська наразі знаходиться під контролем Збройних Сил України, але під постійними обстрілами окупантів. «Там гатять без перерви, проїхати дуже важко. Тому ми використовуємо альтернативні дороги, але ними пересуватися теж небезпечно», – уточнив він.

З тієї причини зараз евакуацію цивільних з Лисичанську призупинено – є великий ризик, що евакуаційний транспорт може потрапити під обстріл.

Цю трасу називають «дорога життя». По-перше, по ній проводилася евакуація мирних мешканців з Лисичанська та Сєвєродонецька, а також доставлялася гуманітарна допомога до обстріляних міст. По-друге, вона є одним зі шляхів, з яким здійснюється забезпечення угрупування українських військ, які стримують російську навалу.

 

Читайте також: Міжнародна грошова допомога для постраждалих від війни – в декілька кліків на «єДопомога»

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: Лисичанська міська військово-цивільна адміністрація


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика