Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині

7113
коментарі відсутні

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині

Східноукраїнський національний університет ім. Даля з Луганщини вже двічі евакуйований.


Уперше довелось переїжджати до Сєвєродонецька з окупованого Луганська у 2015 році, вдруге – з-під обстрілів у Сєвєродонецьку до мирної території України. Нині навчальний заклад обживається на Хмельниччині та Дніпропетровщині.

 

Двічі в евакуації

 

Загалом через війну Луганщині довелось тимчасово переміщувати заклади вищої навчальної освіти з небезпечної території. Луганчани налагоджують навчальний процес у Рівному, Дніпрі, Полтаві, Хмельницькому, Кам’янець-Подільському.

За інформацією Луганської обласної військової адміністрації, Луганський державний медичний університет переміщений до Рівного, Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка – до Дніпра.

Центр управління Луганським національним університетом імені Тараса Шевченка тимчасово переведений до Полтави.

Колектив Східноукраїнського національного університету імені Даля сконцентрований у Дніпрі, Хмельницькому і Кам’янець-Подільському.

 

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині - Фото №1

 

«Війна – біда для усіх українців. Вдячний владі та науковій спільності багатьох міст, які прийняли наших викладачів і студентів. Надали приміщення під освітній процес, наукову роботу, а головне – для житла. Завдяки такій підтримці, ми збережемо науковий потенціал Луганщини, молодь зможе отримувати вищу освіту у наших закладах, які, ми всі віримо, невдовзі повернуться у рідну область», – наголосив керівник обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля відновив навчальний процес у дистанційній формі в середині березня. На той час більшість адміністрації викладачів та студентів переїхали до Кам’янця-Подільського. Але не всі викладачі на той час могли виїхати з Сєвєродонецька.

Навчальний процес відновили з 14 березня у дистанційній формі з врахуванням реальної ситуації по кожному факультету і кафедрі. Розклади і графіки навчального процесу гнучко корегували в разі потреби. Перший тиждень розпочали з консультацій, самостійної роботи, повідомляють у навчальному закладі.

 

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині - Фото №2

 

 «Острів безпеки»

 

Тимчасовим островом безпеки для вищого навчального закладу став мирний Кам’янець-Подільській Хмельницької області.

З перших днів переміщення студенти та викладачі відчули підтримку місцевих та обласних органів влади, громадських організацій, волонтерів.

При всебічній допомозі викладачі та здобувачі вищої освіти розмістились у гуртожитках Подільського державного університету, отримали постільну білизну, подушки, засоби особистої гігієни, побутову хімію. Підключили до мережі інтернет.

 

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині - Фото №3

 

Завдяки представникам підліткових клубів міста студенти отримали можливість займатись спортом, ознайомились із спортивними майданчиками, спортивними гуртками тощо. Гуманітарну допомогу отримали й від приватних осіб з-за кордону. Закупили й доставили посуд, предмети гігієни, продукти харчування для їдальні та інші необхідні речі.

Наприкінці березня у гуртожитку № 1, де живуть співробітники та студенти СНУ ім. В. Даля, з’явилася сучасна пральня – «Кімната гігієни». Вона оснащена усім необхідним обладнанням. Це стало можливим завдяки допомозі Червоного Хреста.

 

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині - Фото №4

 

Навчальні справи в евакуації

 

Поки розпочали обживатись на новому місці, паралельно вирішували питання організації навчального процесу та проводили засідання ректорату.

У першу чергу вирішували питання продовження евакуації студентів і співробітників з місць активних бойових дій, проблеми їх розміщення в Кам’янець-Подільському. Обговорювали взаємодію з волонтерською спільнотою.

Довелось налагоджувати організацію навчального процесу в умовах військового стану. Зокрема, це можливість використання асинхронної дистанційної форми для тих студентів і викладачів, які не мають можливості стабільно дотримуватись розкладу. Також дискутували з питання закінчення навчання за бакалаврським рівнем.

Важливим залишається питання наповнення спеціального фонду університету, адже від цього залежить можливість оплати праці педагогів. Вирішили звернутись до всіх студентів, хто в змозі сплачувати за навчання, продовжувати це робити.

 

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині - Фото №5

 

Живе спілкування

 

Окрім онлайн-нарад та дистанційного навчання, стали проводити й живі зустрічі студентів та викладачів. Одна з таких зустрічей була на факультеті економіки та управління для тих, хто переїхав до Кам’янець-Подільського.

Під час зустрічі говорили про навчальний процес та позанавчальну діяльність. Студентів запросили на тренінги щодо розвитку м’яких навичок та до участі в діяльності клубу «Політекономія».

 

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині - Фото №6

 

«Філіал» у Дніпрі

 

Дніпро став ще однією з локацій для розміщення Східноукраїнського університету ім. Даля.

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара люб’язно погодився надати місця в гуртожитку для викладачів та студентів з Луганщини. У цьому гуртожитку зможуть жити до 200 людей. Також навчальний заклад Дніпра надає в користування декілька авдиторій в одному з корпусів.

Це вже друга локація для розміщення СНУ ім. В. Даля.

 

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині - Фото №7

 

Обстріл університету

 

Поки студенти та викладачі намагаються налаштувати життя на новому місці, російські окупанти обстріляли Далівський університет. Це сталось на початку квітня, повідомляє керівник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

У Сєвєродонецьку внаслідок попадання снаряда російських окупантів пошкоджений один із корпусів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

У лабораторному корпусі знищено лекційну авдиторію. У ще одному місці снаряд проламав одразу три поверхи.

 

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині - Фото №8

 

Корисні справи мирного життя

 

Навчальний процес у нових умовах студенти та викладачі присвячуть корисним справам. Серед них – закладання нового яблуневого саду в Кам’янець-Подільському.

 

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині - Фото №9

 

А трохи раніше колектив луганського навчального закладу за власної ініціативи та погодженням з міською громадою, організували прибирання парку Героїв Євромайдану. Комунальне підприємство «Кам’янецький парк» забезпечило учасників толоки інвентарем та технікою для вивезення сміття. Парк очистили від самосіву, сухих дерев, побутових відходів.

 

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині - Фото №10

 

На запрошення адміністрації Подільського університету відвідали ботанічний сад. Це не тільки красива територія, а і освітньо-наукова база, де у  студентів є можливість проходити навчальну практику та лабораторні заняття з ботаніки, екології, фізіології рослин, кормовиробництва, садівництва та ландшафтного дизайну.

 

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині - Фото №11

 

Евакуація та нове життя луганського вишу на Хмельниччині - Фото №12

 

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»

Фото – СНУ ім. Даля


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика