ФСС гарантує страховий захист ВПО: що варто знати про лікарняні та декретні виплати

7300
коментарі відсутні

ФСС гарантує страховий захист ВПО: що варто знати про лікарняні та декретні виплати

Від самого початку повномасштабної війни Фонд соціального страхування України визначив страховий захист внутрішньо переміщених осіб одним із пріоритетних напрямів роботи.

Тоді ж почалася адаптація порядків призначення допомог до умов воєнного стану.

Наприклад, фінансування лікарняних та декретних виплат здійснюється Фондом без залучення роботодавця на особисті банківські картки працівників.

Про це розповіла заступниця начальника управління страхових виплат і матеріального забезпечення виконавчої дирекції ФССУ Анна Харченко під час відеоконференції на тему: «Захист прав внутрішньо переміщених осіб».

Вона зазначила, що ФСС зробив все можливе, щоб гарантувати для переселенців отримання допомоги й спростити процедуру отримання ними відповідних коштів.

«Якщо ви евакуювались із зони бойових дій і роботодавець не має можливості подати заяву-розрахунок за вашим лікарняним через війну, для отримання допомоги достатньо звернутись у відділення Фонду із документами, що посвідчують особу, і лікарняним (витяг е-лікарняного можна миттєво зробити онлайн)», – каже Анна Харченко.

 

Які документи потрібні для оформлення виплат

 

За її словами, на початку війни ФСС не вимагав навіть довідку ВПО, оскільки не всі переселенці встигли її оформити. А вже після того, як з’явилась можливість оформити довідку у «Дії», цей документ додали до обов’язкових.

 

Для отримання допомоги від ФСС напряму евакуйованим працівникам достатньо мати при собі кілька документів. Зокрема: довідку ВПО, оригінали та копії паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків, а також лікарняний, за яким буде призначено виплату. Решту необхідної інформації фахівці Фонду самостійно дізнаються із реєстрів.

 

Дізнатися про те, як зробити витяг е-лікарняного онлайн, можна за посиланням:  http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/981633

 

Окрім того, подаються й інші документи за наявності, які передбачені у відповідному порядку: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/949426

 

«Також Фонд соціального страхування України призначає і виплачує допомоги напряму застрахованим особам, які не змінювали місце свого проживання, однак чиї роботодавці знаходяться на тимчасово окупованій території, не можуть гарантувати виплату працівнику отриманих від Фонду коштів. Процедура у такому випадку тотожна передбаченій для внутрішньо переміщених осіб, однак довідка ВПО не подається», – зазначає Анна Харченко.

 

Отримати допомогу від Фонду можна й в разі евакуації працівника за кордон. Більш детально дізнатися про це можна за посиланням:  http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/981881

 

Допомога по вагітності та пологах

 

Анна Харченко окремо звернула увагу й на призначення допомоги по вагітності та пологах у випадку призупинення дії трудового договору, оскільки отримання декретної допомоги від ФСС все одно залишається правом працівниці.

Навіть у період воєнного стану і під час призупинення дії договору роботодавець не може відмовити у наданні відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. Після настання 30 тижня вагітності й формування відповідного лікарняного роботодавець має призначити допомогу по вагітності та пологах за кошти Фонду за стандартною процедурою.

 

Перелік відділень Фонду, які мають можливість продовжувати роботу, та контакти: https://bit.ly/3LaDkIw

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика