ГО «Аваліст» надає всебічну підтримку жителям Донеччини
Жителі кількох громад Донецької області можуть отримати різнобічну допомогу завдяки роботі громадської організації «Аваліст». У деяких містах відкриті громадські центри, де надають психологічну допомогу як дітям, так і дорослим. Також є можливість отримати соціальні та юридичні консультації. До мешканців, які живуть у віддалених населених пунктах, виїжджають мобільні групи.
ГО «Аваліст» була заснована у 2018 році. Після початку повномасштабної війни організація не припинила роботу на Донеччині. Команда працює нині і планує надалі підтримувати всіх, хто цього потребує.
Громадська організація захищає права та допомагає втілювати соціальні, економічні, творчі та інші інтереси членів організації та інших осіб. Крім того, сприють:
- розбудові громадянського суспільства та формуванню активної громадянської позиції;
- покращенню інфраструктури;
- дотриманню людських прав;
- досягненню гендерної рівноваги;
- покращенню статусу людини в суспільстві;
- розповсюдженню психологічної освіченості та психологічної культури у суспільстві;
- підвищенню рівня культурного життя;
- підвищенню рівня освітньої культури населення.
За словами координаторки із захисту ГО «Аваліст» Альони Пилипчук, головна мета не тільки не змінилась, а й масштабувалась. Під час вже повномасштабної війни організація намагається задовольнити невідкладні базові потреби та проблеми захисту найбільш уразливих категорій населення.
Як і чим допомагає «Аваліст» на Донеччині
На території Краматорського та Покровського районів «Аваліст» реалізує декілька проєктів спільно з партнерами – міжнародними організаціями. Зокрема, команда співпрацює із CARE Ukraine за підтримки Європейського союзу. В межах проєктів передбачено багато різних напрямків допомоги населенню. Це і гуманітарна, і юридична, і психологічна допомога, і соціальний супровід людей, які потрапили у складні життєві обставини чи постраждали від гендерно-зумовленого насилля тощо.
У Слов’янську та Покровську відремонтовано та працюють на постійній основі громадські центри, де психолог, соціальний працівник та юрист надають безплатні індивідуальні консультації. Також тут надають гуманітарну допомогу тим, хто її потребує. Тільки у Слов’янську, наприклад, було видано 6500 гігієнічних наборів.
У віддалених населених пунктах Донеччини, навіть невеликих селах, працюють мобільні бригади. Зокрема у Черкаській ТГ облаштували укриття.
«На території Покровського та Краматорського районів працюють чотири мобільні команди у складі психолога та соціального працівника. Ще одна така команда працює на території Костянтинівської громади. Ці команди проводять психологічні тренінги та майстерки з метою відновлення ресурсів людей, психологічно-емоційного розвантаження, профілактики емоційного вигорання та стресу. Наразі цими командами охоплено близько 6000 мешканців Донецької області», – розповіла координаторка із захисту ГО «Аваліст» Альона Пилипчук.
Допомагає команда «Аваліст» і з виконанням легких ремонтних робіт у домівках мешканців Святогірської ТГ, Краматорського району. Проводить ремонт у центрах для ВПО, зокрема, у таких містах, як Слов’янськ, Костянтинівка та Покровськ.
«Відремонтовано та здано в експлуатацію громадський центр у Покровську, де на постійній основі працює психологіня та соцільний працівник, юрист та кейсменеджер, які надають безплатні консультації всім, хто їх потребує. Ще один такий громадський центр у Слов’янську знаходиться на стадії закінчення ремонту та здачі в експлуатацію. Крім того, проводимо ремонти у пунктах первинної медичної допомоги. Нині вже виконані всі роботи в амбулаторіях у селі Маяки та Святогірську», – додала Альона Пилипчук.
Опікуються в організації також забезпеченням людей питною водою. Так, відгукнулись на запит мешканців Мирнограда, які залишилися без води через обстріли. У рамках проєкту «Швидке реагування на Сході та Півдні України» за підтримки CARE передали 3600 літрів бутильованої питної води. Крім того, жителі Святогірська щомісяця отримують 500 000 літрів води, яка щоразу проходить аналіз на відповідність санітарно-гігієнічним вимогам.
Читайте також: ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території
Ще трохи приємного…
Днями у Слов’янському центрі влаштували майстер-класи для дітей та дорослих. Працювали з піском та кавою.
«Нетрадиційна техніка малювання кавою є не лише творчою практикою. Це чудова арома- та арттерапія, яка розвиває емоційно-чуттєву сферу, уяву, фантазію у процесі творчої діяльності. Для малечі та їхніх батьків провели сімейний майстер-клас «Пісочна арттерапія». Пісок є чудовим засобом для розвитку дітей, а гра з ним позитивно впливає на їхній емоційний стан. У дітей розвивається тактильна чутливість і дрібна моторика рук, вони стають більш активними, впевненими та щасливими. Це дуже важливо зараз, особливо тут, у прифронтових містах», – зазначила координаторка із захисту ГО «Аваліст» Альона Пилипчук.
Читайте також: Як працює «Центр підтримки громадян в місті Слов’янськ» і чому це важливо для міста
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!