Готовність КОРДу – на тверду “четвірку”
Спецпризначенці Корпусу оперативно-раптової дії пройшли комплекс вправ з силового фітнесу, тактичної медицини. Вогневу підготовку бійці продовжили на полігоні, де вдосконалювали навички стрільби з різних видів зброї, зокрема протитанкового гранатомета.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Військові зможуть напряму повідомляти виробнику про проблеми з технікою — Міноборони запускає новий сервіс
Міністерство оборони України запроваджує новий цифровий сервіс, що дозволить військовим напряму залишати відгуки або повідомляти про проблеми з технікою виробникам. Про це в інтерв’ю DOU розповіла заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко.
Мета сервісу — спростити комунікацію між військовими та виробниками, щоб уникнути тривалих пошуків контактів. Верифіковані військові зможуть через застосунок «Армія+» ввести серійний номер виробу, і система автоматично визначить виробника та надішле йому запит. Відповідь військовий отримає у захищений месенджер.
Насамперед сервіс працюватиме з виробниками, які мають контракт із Міноборони. У майбутньому його можуть розширити, якщо бригади звернуться з проханням додати конкретних виробників, із якими мають прямі контракти.
Читайте також: Військові зможуть здобувати вищу освіту без відриву від служби
Усі інциденти передаватимуться Генеральному штабу та Міноборони для ефективного управління закупівлями та сервісною підтримкою. Це дозволить відстежувати кількість інцидентів та швидкість реакції виробників.
Сервіс гарантує конфіденційність — відповіді надходитимуть особисто військовому без загального списку виробників чи моделей техніки.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Військові зможуть здобувати вищу освіту без відриву від служби
Українські військовослужбовці зможуть здобувати вищу освіту, не перериваючи службу. Це передбачено проєктом Положення про проходження військової служби, котрий розроблений Міністерством оборони та вже схвалений урядом України. Найближчим часом документ буде подано на підпис президенту України й після цього вступить у дію.
Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.
«Міністерство оборони розробило зміни до Положення про проходження військової служби, які дають змогу контрактникам та призовникам у віці 18-24 років навчатися у закладах вищої освіти», — зазначив він.
Умєров пояснив, що для цього необхідно буде отримати дозвіл від командира з’єднання або вищого командування. Рішення оформлюється наказом по військовій частині.
«Це особливо важливо для тих, хто підписує контракт за проєктом «Контракт 18-24». Такі військовослужбовці отримають можливість не лише служити, а й навчатися, розвивати професійні навички та готуватися до майбутньої кар’єри — як у війську, так і в цивільному житті», — додав міністр.
За його словами, Кабінет міністрів України вже схвалив проєкт і незабаром він буде поданий на підпис президенту України.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
У Міноборони анонсували національну програму підтримки військових
У застосунку «Армія+» запускають національну програму підтримки військових — «Плюси». У ній об’єднають найбільші бізнеси країни та громадські організації, щоб забезпечити захисникам зручний доступ до знижок, важливих послуг і товарів.
Про це повідомило Міноборони.
У спеціальному розділі програми військовослужбовці зможуть:
- бронювати квитки;
- отримувати знижки на пальне;
- користуватися іншими послугами й товарами зі знижками.
До програми вже долучилися «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта» та Rozetka.
У Міноборони наголосили, що це яскравий приклад соціальної відповідальності бізнесу, який допомагає військовим. І закликали інші компанії та громадські організації приєднуватися.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Все про пільги на оплату комунальних послуг для військових
Захисники, які сьогодні боронять (або боронили) Україну, та члени їхніх родин мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг.
Детальну інформацію про це оприлюднило Міністерство соціальної політики.
У міністерстві нагадали, що цьогоріч оформлення пільги для ветеранів війни було значно спрощено, а кількість документів, необхідних для її оформлення, – зменшено.
Відповідно до чинного законодавства військові можуть отримати пільги на наступні послуги:
- з управління багатоквартирним будинком,
- з постачання та розподілу природного газу, електричної енергії, з постачання гарячої води, теплової енергії для опалення,
- централізованого водопостачання, централізованого водовідведення,
- вивезення сміття.
Також надаються пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу.
Хто може отримати пільгу?
- учасники бойових дій – 75% знижки на оплату житлово-комунальних послуг в межах встановлених норм;
- учасники війни – 50% знижки;
- особи з інвалідністю внаслідок війни – 100% знижки;
- члени сімей загиблих – 50% знижки
Куди звернутися для призначення пільги?
Необхідно звернутися до органу Пенсійного Фонду, подати заяву особисто в будь-якому з сервісних центрів ПФУ або направити її поштою.
Також заяви з необхідними документами та відомостями приймаються:
- у виконавчих органах сільських, селищних, міських рад відповідних громад або військових адміністрацій
- у ЦНАПах.
Крім того, оформити пільгу можна онлайн:
- через веб-портал електронних послуг ПФУ (тоді на порталі необхідно авторизуватися за допомогою електронного підпису, в розділі «Всі послуги» обрати – «Заява на житлову субсидію чи пільгу». І далі заповнити запропоновані форми).
- або через мобільний додаток Пенсійного фонду.
Які документи потрібні для оформлення пільги:
- паспорт;
- документ, що підтверджує право на пільгу (наприклад, посвідчення УБД);
- обліковий номер реєстраційної картки платника податків.
У заяві також зазначаються реквізити організацій, що надають послуги, особові рахунки в них.
Якщо військовослужбовець, який має відповідний статус, перебуває на фронті, чи в госпіталі, чи з якихось інших причин не має можливості особисто подати Заяву, за нього це можуть зробити члени родини, на яких поширюється пільга. Наприклад, непрацездатні батько чи мати, чоловік або дружина. Для цього потрібно буде долучити документ, який підтверджує ваш родинний зв’язок. Це може бути свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження тощо.
Заяву Пенсійний фонд розгляне протягом 10 днів, і протягом 3 днів – обов’язково повідомить про прийняте рішення.
Як працює пільга?
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг монетизовано, тобто вони надаються у грошовій формі.
Щомісяця людина, яка має пільгу, самостійно сплачувати повну вартість житлово-комунальних послуг. А Пенсійний фонд виплачує суму пільги, перераховуючи її на банківський рахунок, відкритий в уповноваженому банку, або через відділення АТ «Укрпошта».
Спосіб виплати зазначається у заяві.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Рух Veteranka запустив чатбот для жінок, які хочуть приєднатися до Сил оборони України
До Дня захисників і захисниць України рух Veteranka запустив чатбот під назвою Recruitment guide bot. Він створений для жінок, які бажають приєднатися до Сил оборони України та містить відповіді на найбільш актуальні питання.
Про це повідомляють в Інстаграм руху.
Recruitment guide bot — це покрокова інструкція, яка допоможе жінкам зрозуміти, як приєднатися до конкретного підрозділу, чим відрізняється служба за мобілізацією від контракту, а також як проходить підготовка в навчальних центрах.
«Основна фішка цього чат-боту — він створений жінками для жінок», — кажуть організатори.
Тож тут можна знайти інформацію про можливості підготовки до служби, вивчити основи тактичної медицини, а також отримати список платформ для пошуку військових вакансій. Крім того, чатбот надає відповіді на юридичні запитання.
Крім того, у чатботі містяться матеріали про жіноче здоров’я в умовах фронту, чеклісти необхідних засобів гігієни та медикаментів, які варто мати з собою. Тут можна знайти рекомендації досвідчених захисниць щодо того, на що звертати увагу на початку та під час служби. Окрему увагу приділено і темі дій у ситуаціях сексуальних домагань або насильства.
«Ми дуже хочемо, щоб цей чат-бот був ефективним і став вам підтримкою. Запрошуємо його затестити просто зараз та дати свій фідбек», — додають організатори.
Переглянути чатбот можна за посиланням.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Пропал военый помогите найти куда модно обратиться
0637294109
Льтт
0964694590