Готуються до другого етапу медреформи

2848
коментарі відсутні

Готуються до другого етапу медреформи

Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА нагадав, що другий етап медреформи стартує в Україні 1 квітня 2020-го року. До цього часу лікарні мають зробити три кроки: автономізуватися (переформатуватися на неприбуткові підприємства), здійснити комп’ютеризацію та підключитися до електронної системи охорони здоров’я eHealth. За даними департаменту, на сьогодні вже 102 лікарні області перетворилися з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства.

«Наразі в області автономізувалися вже 75% медзакладів вторинної та третинної ланок. В області залишилося 6 закладів, які ще мають автономізуватися. Приміром, у П’ятихатках громада досі не дійшла згоди, чи об’єднувати в один заклад центральну районну та колишню залізничну лікарні. Ще 28 медзакладів наразі у процесі перетворення», – сказав директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк.

Готуються до старту другого етапу і в Жовтих Водах (Дніпропетровська область). Нещодавно міський голова Жовтих Вод Володимир Абрамов вкотре зустрічався з персоналом Жовтоводської міської лікарні, з’ясовуючи рівень готовності до чергового етапу реформування. Мер зазначив, що згідно з реформою медичної галузі, у місті вже створено два комунальні некомерційні підприємства: Центр первинної медико-санітарної допомоги та Жовтоводська міська лікарня.

Міський голова відзначив, що Жовті Води, порівняно з іншими містами регіону, не «пасуть задніх» у впровадженні медичної реформи.

«Ми одні із перших в області прийняли рішення щодо створення двох комунальних некомерційних підприємств первинного і вторинного рівнів, профінансували із міського бюджету придбання комп’ютерної техніки та необхідного медичного обладнання для «первинки». Заробітна плата працівників Центру первинної медико-санітарної допомоги виплачується виключно за рахунок коштів держбюджету. Місто покриває лише витрати підприємства на оплату комунальних послуг», – сказав Володимир Абрамов.

Щодо фінансування Жовтоводської міської лікарні, мер Жовтих Вод повідомив, що підприємство утримується за рахунок медичної субвенції, яка направляється з державного бюджету до місцевого, з 2015 року. На жаль, її розмір у повній мірі не покриває видатки медичного закладу, тому міська влада здійснює додаткове дофінансування установи. Тим не менше, цього все одно не вистачає для повноцінного утримання медзакладу.

Про готовність Жовтоводської міської лікарні до впровадження другого етапу медичної реформи розповіла начальник відділу охорони здоров’я виконкому міськради Валентина Бока.

«На сьогодні Жовтоводська міська лікарня вже працює в статусі комунального некомерційного підприємства, та надає послуги вторинної медичної допомоги населенню міста з 01.01.2019 року. Вже в новому статусі медзаклад отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, пройшов акредитацію та одержав акредитаційний сертифікат», – сказала пані Валентина.

Для забезпечення роботи лікарів за кошти міського бюджету придбано 66 комп’ютерів, тривають роботи з підключення закладу до мережі Інтернет. Також виконані вимоги НСЗУ щодо вибору медичної інформаційної системи та реєстрації медичного закладу і керівника в електронній системі охорони здоров’я України. Наразі здійснюється процедура отримання електронних цифрових підписів лікарями, які будуть надавати медичні послуги.

З  третього лютого планується підписання договору між Жовтоводською міською лікарнею та Національною службою здоров’я України з надання 7-ми видів медичних послуг:

  • «Стаціонарна допомога дорослим та дітям з нехірургічними (соматичними) захворюваннями»;
  • «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах»;
  • «Медична допомога при пологах»;
  • «Амбулаторна медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та ургентну стоматологічну допомогу»;
  • «Амбулаторні скринінгові обстеження дорослих для раннього виявлення онкологічних захворювань»;
  • «Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини»;
  • «Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії».

Валентина Бока зауважила, що підписати договір із НСЗУ також зможуть і приватні клініки.

До початку другого етапу медреформи майже всі заклади вторинної та третинної ланок мають автономізуватися, а саме – перетворитися на неприбуткові підприємства. Виключенню підлягають будинки дитини, бюро судово-медичної експертизи, патологоанатомічні бюро, банки крові, медико-соціальні експертні комісії. Дедлайн автономізації лікарень – 1 квітня 2020-го.

Нині на Дніпропетровщині – 158 закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану, високоспеціалізовану та екстрену медичну допомогу.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика